Spotify’ın hikâyesi Netflix dizisi olacak

Spotify’ın hikâyesi Netflix dizisi olacak

İsveç merkezli müzik platformu Spotify’ın kuruluş hikâyesi, Netflix’te yayımlanacak bir dizi olacak.

İnsanlar, Facebook’un kurucusunu, Aaron Sorkin’in senaryosunu yazdığı “The Social Network” filmi ile tanıdılar. Snapchat’in nasıl ortaya çıktığı da kısa diziler yayımlayacak olan yayın platformu Quibi’nin en önemli yapımı olacak. Netflix de bu kervana Spotify’ın kuruluşuna odaklanan bir dizi ile katılıyor.

Spotify’ın kuruluşu ile ilgili dizinin yaratıcıları, diziyi “Spotify Untold” adlı bir kitaptan yola çıkarak geliştiriyor. Dizi, Spotify’ın kuruluşuna ve son on yılda insanların müzik dinleme şeklini nasıl değiştirdiğine odaklanacak.

Netflix’in Uluslararası Orijinal Yapımlar Kuzey Avrupa Direktörü Tesha Crawford, “Spotify’ın kuruluş hikayesi, yerel bir hikayenin nasıl küresel bir etkiye sahip olabileceğinin harika bir örneğidir. Bu başarı hikâyesini hayata geçirme konusunda gerçekten heyecanlıyız” dedi.

Spotify’ın kuruluşuna odaklanacak dizinin yönetmen koltuğunda Per-Olav Sørensen oturacak. Filmin yapımını Yellow Bird UK adlı  yapım şirket üstleniyor. Yellow Bird UK, diziye yapımcı olarak Berna Lavin’i görevlendirdi. Ayrıca Yellow Bird UK, yakında gösterime girecek “Young Wallander” dizisinin de arkasındaki yapım şirketi.

Henüz bir ad verilmeyen proje, İsveçli teknoloji girişimcisi Daniel Ek ve müzik korsanlığının doruğa çıktığı bir zamanda ücretsiz ve yasal müzik servisi yapan ortağı Martin Lorentzon’un etrafında şekillenecek

Netflix, Spotify’ın hikâyesini anlatmak cesur bir girişime adım atmış durumda. Sürekli değişim gösteren piyasa koşullarında gelişim gösteren Spotify’ın durumunun gelecekte ne olacağı henüz belli değil. Dizi yayımlanana kadar müzik uygulamasının büyük bir dönüşüm geçirmesi de ihtimaller arasında yer almaya devam ediyor.

Netflix’ten yapılan açıklamaya göre Spotify’ın kuruluş hikâyesine odaklanacak dizide İsveççe ve İngilizce beraber kullanılabilir.

Dizinin adı Netflix ve yapımcılar tarafından paylaşılmazken dizinin yayın tarihi de belirsizliğini koruyor.

 

Kaynak: Webtekno

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal