Soylu, Demirtaş’ın ‘Devran’ oyununa gidenleri hedef aldı

Soylu, Demirtaş’ın ‘Devran’ oyununa gidenleri hedef aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Devran” kitabından sahneye uyarlanan tiyatro oyununa gidenleri hedef aldı.

“Elinizdeki, kanları tiyatro oyunları ile temizleyemezsiniz” diyen Soylu, tiyatroda izleyici olarak bulunan oyuncu Kadir İnanır’a da hitaben “Eksik yapmışsınız Kadir Efendi” diye konuştu.

HDP önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yazdığı öykü kitabı “Devran”, sanatçılar Jülide Kural ve Ömer Şahin tarafından önceki gün İstanbul Harbiye’de bulunan Kenter Tiyatrosu’nda okuma tiyatrosu olarak sahnelenmişti. Başak Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu, Dilek İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu ve Kadir İnanır’ın birlikte izlediği oyunda seyirciler, “Demirtaş’a özgürlük” diye seslenmişti.

AA‘dan aktarılan haberlere göre, Ilgaz 2-Yurduntepe Kayak Merkezi’nin açılışında konuşan İçişleri Bakanı Soylu Demirtaş’ı ve tiyatro oyununa gidenleri şu sözlerle hedef aldı:

“Selahattin Demirtaş bir tiyatro yazıyor. Birileri de karşısına geçip o tiyatroyu seyrediyor, alkışlıyor. Eksik yapmışsınız Kadir Efendi. Eksik yapmışsınız o tiyatroya gidenler. O tiyatronun bir tarafına şehit edilen Yasin Börü’nün de fotoğrafını assaydınız, katledilen 39 kişinin de fotoğraflarını assaydınız. Elinizdeki, kanları tiyatro oyunları ile temizleyemezsiniz. Bu milleti de aldatamazsınız. Bu ülkeyi de bölemeyeceksiniz. Yurt dışına gidip kulaklarına üflenen birtakım telkinlerle Türkiye’nin huzurunu bozamayacaksınız. Türkiye eski Türkiye değil.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal