Serra Yılmaz’ın ‘Don Kişot’ oyununa İtalya’da büyük ilgi

Serra Yılmaz’ın ‘Don Kişot’ oyununa İtalya’da büyük ilgi

Serra Yılmaz’ın İtalyan oyuncu Alessio Boni ile rol aldığı “Don Kişot” oyunu, geçen hafta İtalya turnesine başladı. Geçen yıl kapalı gişe oynanan oyunun bu sezon biletleri de şimdiden tükendi.

15 yıldır aralıksız İtalya’da tiyatro sahnesinde olan usta oyuncu Serra Yılmaz’ın Alessio Boni ile rol aldığı, Miguel de Cervantes’in 1605’te yayımlanan aynı adlı eserinden uyarlanan “Don Kişot” oyunu, İtalya’nın büyük tiyatrolarından Nuovo Tiyatro’nun prodüksiyonunda sahneleniyor. Boni ile Yılmaz’a sahnede İtalyan oyuncular Marcello Prayer, Francesco Meoni, Pietro Faiella, Liliana Massari ve Elena Nico eşlik ediyor.

Boni’nin Don Kişot’a, Yılmaz’ın da Don Kişot’un arkadaşı Sancho Panza’ya hayat verdiği oyun, geçen hafta İtalya’da başlayan turne kapsamında nisan ayına kadar 100 temsille tüm İtalya’yı dolaşacak.

Öte yandan Yılmaz, İtalya’nın prestijli ödüllerinden Premio Persefone 2016’da Elif Şafak’ın “Baba ve Piç” adlı romanından “La bastarda di Istanbul” adıyla tiyatroya uyarlanan oyundaki performansıyla “en iyi kadın oyuncu” ödülüne değer görülmüştü. “La bastarda di Istanbul” ise “en iyi performans” ödülünü almıştı.

Ayrıca Yılmaz’ın en son rol aldığı, Ferzan Özpetek imzalı “La Dea Fortuna” (Şans Tanrıçası) adlı film de 19 Aralık’ta İtalya’da gösterime girecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal