Serenad Bağcan’dan ilk solo albüm

Serenad Bağcan’dan ilk solo albüm

Müzisyen Serenad Bağcan’ın ilk solo albüm çalışması “Serenad”, Majör Müzik etiketiyle yayımlandı.

Serenad Bağcan’ın “Babama ve genlerime vefa albümü” diye tanımladığı çalışma yedi şarkıdan oluşuyor. Albümde yaşadığı acı-tatlı anıların üretimi olan şarkılara yer verdiğini belirten Bağcan, dinleyicilerin de kendisiyle benzer duygulara kapılacaklarına ve yaşanmışlıklarını hatırlayarak kendilerine dair pek çok şeyi fark edeceklerine inanıyor.

Bağcan’ın hayatlara ve yüreklere dokunmasını dilediği albümde Fazıl Say’ın “Hasreti Uykularda” ve “Burgazadayım Ben” adlı iki bestesi, Serter Bağcan’ın “Pamuk İpliği” adlı bestesi, Savaş Bağcan’ın “Bülbül”, “Annem” ve “Al Yüreğim Sende Kalsın” adlı besteleri yer alıyor. “Mağusa Türküsü” ise Serenad Bağcan’a gelen yoğun istekler neticesinde albümdeki yerini alıyor.

Düzenlemelerini Ekin Eti’nin yaptığı albümde yer alan müzisyenler şöyle: kemanda Çağlar Haznedaroğlu ve Kerem Berkalp, viyolada Öykü Koçoğlu, çelloda Erman İmayhan, klasik gitarda Serkan Ölçer, perkisyonda Türker Çolak, meyde Gürkan Çakmak, buzukide Altuğ Öncü, çağlamada Salih Korkut Peker, akordeon Ece Torun Ölçer, flamenko gitar ve gitarlar Murat Usanmaz, keyboard Ekin Eti, kanun Hakan Güngör, kemençe Derya Türkan.

Keman düzenlemelerini Çağlar Haznedaroğlu’nun yaptığı albümde ayrıca Borusan Yaylı Sazlar Dörtlüsü üyeleri Esen Kıvrak, Olgu Kızılay, Efdal Altun ve Çağ Erçağ da yer alıyor.

Serenad Bağcan hakkında

Köklü bir müzisyen aileden gelen Serenad Bağcan ilk profesyonel müzik deneyimini Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Devlet Çoksesli Korosu’nda gerçekleştirdi.

Uzun yıllar Klasik Batı Müziği tarzında eğitim aldı. Türk Halk Müziği ve Klasik Batı Müziğini sentezleyerek özgün müzik dilini yarattı.

Yurt içinde ve yurt dışında sayısız konser veren Bağcan, Fazıl Say’ın “İlk Şarkılar”, “Yeni Şarkılar”, Nâzım Hikmet Orotoryosu”, “Sait Faik Sahne Eseri”, “Hermiyas – Yunus Sırtındaki Çocuk” adlı eserlerinin solistliğini yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal