Sepultura’ya Lübnan’da engelleme

Sepultura’ya Lübnan’da engelleme

30 Nisan’da %100 Metal sahnesinin konuğu olarak IF Performance Hall Beşiktaş’ta çalacak olan Sepultura’nın turne programında yer alan Lübnan konseri iptal edildi.

Ülkenin güvenlik güçleri, Brezilyalı grubun 28 Nisan’da Beyrut’ta vereceği konser  için vize almasına engel oldu. Kararın gerekçeleri olarak Sepultura’nın “şeytana tapması” ve “daha önce İsrail’de konser vermesi” gösterildi.

Konseri organize eden Lübnanlı şirket Skull Session ise konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında bu iddiaların gerçeği yansıtmadığının altını çizdi. Grubun İsrail’de çekilmiş bir klibinin olduğunu ama bu ülkede hiç konser vermediğini belirten Skull Session, Sepultura’nın şarkı sözlerinde de şeytana tapınmaya dair hiçbir mesajın olmadığını; tam tersine insanlara iyi olma yönünde çağrıların yapıldığını vurguladı.

Skull Session’ın Facebook’taki paylaşımı şöyle:

The media office of the organizers of Sepultura Live in Beirut concert released the following statement: We were going…

Skull Session paylaştı: 21 Nisan 2019 Pazar

Sepultura’nın üç yıl önce de buna yakın iddialarla Mısır’da vereceği bir konserin iptal edildiğini hatırlatalım. Grup an itibariyle son albümü “Machine Messiah”nın turnesini yapıyor. 30 Nisan’daki İstanbul konserinin biletlerine şuradan ulaşılabilir.

 

Kaynak: bantmag

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal