Senarist Levent Kazak, Sırrı Süreyya Önder’i ziyaret etti: ‘Meğer daktilonun her harfi potansiyel bir şişmiş’

Senarist Levent Kazak, Sırrı Süreyya Önder’i ziyaret etti: ‘Meğer daktilonun her harfi potansiyel bir şişmiş’

“Neredesin Firuze?”, “O Şimdi Mahkûm”, “Senden Bana Kalan” filmlerinde imzası olan senarist Levent Kazak, Kandıra 1 No’lu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’i ziyaret etti.

Görüşmeye ilişkin düşüncelerini Twitter hesabından paylaşan Kazak, “Hapishane değil de, mesela sokakta karşılaşmış gibi olduk. Görüşmeyeli neredeyse on yıl olmuş, onu beklediğimden çok daha iyi buldum. Yüzünde hep gülücük vardı” diye yazdı.

Kazak, şöyle devam etti:

“Telefonda konuşmayı zaten pek beceremem, ahize ile konuşmak zorunda kaldık. Arada camlar, demirler; ‘Skype’ tadında bir görüşme oldu, neyse ki bağlantı hızlı.”

​Önder’in bir roman üzerinde çalıştığını belirten Kazak, kendisine bilgisayar ve daktilo verilmediğini şu sözlerle yazdı:

“Tek kişilik hücrede kalıyormuş. Yanına birilerini verelim demişler, Sırrı istememiş. ‘bu mahpusluk genç işi, yaşı biraz alınca kafayı dinlemek istiyor insan’ dedi.”

“Bir roman üzerinde çalışıyormuş. Bilgisayar istemiş, izin vermemiş Ankara. ‘daktilo?’ diye sordum, ‘telleri yüzünden o da olmuyor’ dedi. Meğer daktilonun her harfi potansiyel bir şişmiş.”

“Hapishane ziyaretleri iyi, ayrılması fena. Neyse ki aynı anda kalktık. Tokalaşmak istedik, olmadı, arada cam, saçma sapan bir ‘çak’ yaptık. Sırrı Süreyya’nın selamı var.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar