Rehine hikâyesi opera sanatıyla iç içe: ‘Tutsak’ gösterimde

Rehine hikâyesi opera sanatıyla iç içe: ‘Tutsak’ gösterimde

Bu hafta ikisi yerli, altısı yabancı, sekiz film  gösterime giriyor.

Haftanın öne çıkan yapımı “Tutsak”da, bir iş adamının partisine katılan ve burada rehin alınan ünlü opera sanatçısının başından geçenler anlatılıyor. Peru’da 1996 yılında yaşanan gerçek bir olaydan beyazperdeye aktarılan film, Ann Patchett’in aynı adlı eserinden uyarlandı. Başrolünde Julianne Moore ve Ken Watanabe’nin yer aldığı yapımın yönetmen koltuğunda Paul Weitz oturuyor. “Tutsak” iyi kurgulanmış bir rehine hikâyesi içinde, opera sanatına saygı duruşu olarak niteleniyor.

Venom: Zehirli Öfke

1993 yapımı “Venom: Lehhal Protector” isimli hikâyeyi esas alan “Venom: Zehirli Öfke” haftanın dikkat çeken bir diğer filmi. Marvel çizgi roman dünyasındaki kötü karakterlerden Venom’a Tom Hardy’nin hayat verdiği filmde; dört Oscar adaylığı olan Michelle Williams, iki Oscar adaylığı olan Woody Harrelson ve Altın Küre adayı Riz Ahmed başrolleri paylaşıyor.

“Zombieland”, “The Gangster Squad” gibi filmlerden tanınan Ruben Fleischer yönetmenliğinde çekilen filmde, simbiyotit Venom’un muhabir Eddie Brock’a musallat olmasını konu ediniyor. Adrenalin ile beslenen bu uzaylı organizmayı keşfeden ve insanlar üzerinde kullanan Life Foundation şirketine karşı mücadele gösteren Eddie, simbiyotit Venom’un vücudunu ele geçirdiğini fark eder. Hem öz kontrolünü sağlamak hem de kötülükle mücadele etmek hiç kolay değildir.

Haftanın diğer filmleri “Tutsak”, “Johnny English İş Başında”, “Aydede” ve “Babamın Ceketi”nin künye bilgileri şöyle:

Johnny English Tekrar İş Başında

David Kerr’in yönetmenliği üstlendiği, senaristliğini Robert Wade’in yaptığı “Johnny English Tekrar İş Başında”nın başrollerini Johnny English ve Mr. Bean serisinden bilinen Rowan Atkinson,  iki Oscar ödüllü Emma Thompson, Olga Kurylenko paylaşıyor.

Johnny English’in macerasını konu edinen filmde, bir siber saldırıdan dolayı Britanya’da bulunan tüm gizli ajanların kimliklerinin ifşa edilmesiyle English’in, gizli servisteki son umut görülerek göreve atılması işleniyor.

Aydede

Abdurrahman Öner’in yazıp yönettiği “Aydede”nin başrollerini Ezgi Mola, Bilal Çelik ve Mehmet Özgür paylaşıyor.

Annesi ile beraber yaşayan Bekir’in, vefat eden dedesine kavuşmak için “Badi” filmindeki Ay’a uçma sahnesinden esinlenerek kurduğu hayallerin işlendiği film, köyde yaşayan dul bir kadının toplumsal rolüne ve yalnızlık temasına da vurgu yapıyor.

Babamın Ceketi

Müfit Can Saçıntı’nın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği “Babamın Ceketi”nin başrollerini Müfit Can Saçıntı, Mert Turak, Ayşen Gruda ve Erkan Can paylaşıyor.

Babasının sıkıntılarla okuttuğu Ferhat, mezun olunca bir türlü iş bulamaz. Evlenebilmek için iş bulmaya çalışan Ferhat ile oğlu için her şeyi yapmaya hazır baba İbrahim’in hikâyesi filmin konusunu oluşturur.

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal