‘Rağmen’ dizisi kadın yazar ve çizerleri buluşturdu

‘Rağmen’ dizisi kadın yazar ve çizerleri buluşturdu

Kadın yazar ve çizerlerin buluştuğu “Rağmen” adlı kitap dizisinin “İlkler” adlı sayısı, Karakarga Yayınları’ndan yayımlandı.

Kadına karşı şiddete ve kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla yola çıkan proje kapsamında elde edilen telif geliri, tüm yazar ve çizerler tarafından Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’na bağışlandı.

“İlk firar, ilk korku, ilk öpüşme, ilk kayıp, ilk itiraf…” gibi herkesin hayatında yeri olan ilklerden izler taşıyan hikâyelerin oluşturduğu “İlkler” sayısında yer alan yazar ve çizerler ise şöyle:

Gaye Boralıoğlu, Oya Baydar, Figen Şakacı, Pelin Buzluk, Neslihan Önderoğlu, Şermin Yaşar, Ebru Ceylan, Aslı Alpar, Esmahan Akyol, Zeynep Selvili Çarmıklı, Birgül Özcan, Menekşe Toprak, Berrin Karakaş, Zehra Çelenk, Melike Şahin, Meltem Gürle, Defne Suman, Deniz Öztuhan, Ayşe Şahin Aksakal, Deniz Tekin, Çiğdem Aldatmaz, Müge İplikçi, Pınar Eğilmez, Gonca Özmen, Funda Şenol Cantek, Figen Alkaç, Çağnam Erkmen, Selcan Özgür, Güliz Arslan, Ezgi Altıner, Çimen Günay-Erkol, Ayşegül Kocabıçak, Seran Demiral, Şeyda Üzer, Kader Büyükbingöl, Sinem Sal.

“Rağmen” dizisinde yer alan kadın yazarlar, 3 ayda bir yayımlanacak olan kitap serisinin her sayısı için farklı bir temaya odaklanacaklar.

“İlk firar, ilk korku, ilk öpüşme, ilk kayıp, ilk gözaltı, ilk açılım, yetmiş yaşında yaptırılan ilk dövme, hacizden sonra eve alınan ilk eşya, ilk suç ortaklığı, ilk itiraf…

Sadece kadın yazarlar ve çizerler olarak ‘Rağmen’ kitap dizisinin ‘İlkler’ sayısı için bir araya geldik.

Son derece renkli ve karanlık, hepimizin başına gelecek kadar sıradan ve enteresan bu hikâyeleri okurken patlayan havai fişekler sırasında hiçbir canlıya zarar gelmemiştir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal