Quentin Tarantino’dan, filmlerinde kullandığı şarkıları derlediği Spotify listesi

Quentin Tarantino’dan, filmlerinde kullandığı şarkıları derlediği Spotify listesi

Geçen günlerde son filmi “Once Upon a Time… in Hollywood”un soundtrack‘ini, neden bu müzikleri ve şarkıları seçtiğini açıkladığı bir podcast ile birlikte Spotify’a yükleyen Tarantino, bu kez de tüm filmografisini kapsayan bir Spotify listesi hazırladı.

John Travolta ile Uma Thurman’ın muhteşem dans sahnesiyle akıllara kazınan “You Never Can Tell”den “Kill Bill Vol. 1”da çalan Nancy Sinatra’nın “Bang Bang” yorumuna kadar, Tarantino filmlerinde bugüne kadar karşımıza çıkan parçaları bir araya getiren liste, altmıştan fazla şarkı içeriyor.

Soundtrack albümlerinden seçtiği şarkılarla hazırladığı bu liste için kısa bir intro da kaydeden usta yönetmen, burada “Arkanıza yaslanın, rahatlayın ve bir Quentin Tarantino filminin müzik dünyasına adım atın. Buradan hiç ayrılmak istemeyebilirsiniz.” ifadeleriyle sinemaseverleri 4 saatlik bir yolculuğa davet ediyor.

“Once Upon a Time… in Hollywood”, Türkiye’de 23 Ağustos’ta gösterime girecek.  Quentin Tarantino’nun hazırladığı Spotify listesini buradan dinleyebilirsiniz:

 

Kaynak:  Filmloverss

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal