Quentin Tarantino: Son filmim ‘Star Trek’ olabilir

Quentin Tarantino: Son filmim ‘Star Trek’ olabilir

Quentin Tarantino, 10. filminden sonra emekli olacağını birçok kez söylemişti. Şimdi de sık sık bahsettiği “Star Trek”in yeniden çevrimini yapması halinde verdiği sözü bozmayacağını ve onun ardından emekli olacağını açıkladı.

CinemaBlend’e 9. filmi “Bir Zamanlar… Hollywood”da (Once Upon a Time in Hollywood) hakkında konuşan Tarantino, kendi “Star Trek”inin hala gündeminde olduğunu ve çekildiği takdirde 10 filmlik listenin içinde sayılacağını belirtti.

“Amacım emekli olmamak için açık kapı bırakmak olsaydı bahanem çoktan hazırdı” diyen yönetmen sözlerini şöyle sürdürdü:

“Star Trek’ sayılmaz. ‘Star Trek’i yapabilirim ama kariyerimi orijinal bir yapımla bitirmeliyim’ diyebilirdim. Ama 10 filmden sonra emekli olma fikri istisna görmeyecek. ‘Star Trek’ de yapsam fikrime bağlı kalmalıyım. Bu benim son filmim. Bu konuda mızıkçılık olmamalı. ‘Star Trek’ çekecek miyim bilmiyorum ama olabilir de.”

Tarantino 2017’de, Paramount Pictures ve yapımcı JJ Abrams’a yaş sınırlaması olan bir “Star Trek” için göz kırpmıştı. Stüdyo filme henüz resmen yeşil ışık yakmadı. Ancak yönetmen böylece, çekilmesi halinde filmi yönetebileceğini göstermiş oldu. Ayrıca çekilmesi halinde “Star Trek”, yönetmenin ilk “seri filmi” olacak.

 

Kaynak: Independent Türkçe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal