Quentin Tarantino imzalı ‘Once Upon a Time in Hollywood’, 23 Ağustos’ta gösterimde

Quentin Tarantino imzalı ‘Once Upon a Time in Hollywood’, 23 Ağustos’ta gösterimde

Oscar ve Altın Küre ödüllü yönetmen ve senarist Quentin Tarantino’nun dokuzuncu uzun metrajlı filmi “Once Upon a Time in Hollywood”, 23 Ağustos’ta gösterime girecek.

Tarantino’nun tarz olarak en çok “Pulp Fiction” adlı filmine yakın olacağını söylediği “Once Upon a Time in Hollywood” adlı film, 1969’un Los Angeles’ında geçiyor. Charles Manson tarikatı tarafından katledilen ABD’li oyuncu Sharon Tate’in kapı komşusu Rick Dalton ve onun uzun süredir çalıştığı dublörü Cliff Booth’un hikâyesinin anlatılacağı filmde Sharon Tate, Roman Polanski, Bruce Lee, Steve McQueen gibi dönemin önemli isimleri de hikâyeyi şekillendiriyor.

Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’in başrolleri paylaştığı, onlara Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Tim Roth, Dakota Fanning gibi yıldız isimlerin eşlik ettiği filmde Samuel L. Jackson, Jennifer Lawrence ve Tom Cruise’un da yer alacağı, ancak takvimlerindeki sıkışıklıktan dolayı dâhil olamadıkları biliniyor.

Öte yandan filmde Burt Reynolds’ın, evini Charles Manson ve müritlerine kiralayan George Spahn’ı canlandırması kararlaştırılmıştı. Reynolds’ın Eylül ayında hayatını kaybetmesi üzerine yerine Bruce Dern ile anlaşıldı.

“Once Upon a Time in Hollywood” adlı filmin ilk etapta Sharon Tate’in katledilişinin 50. yılın olan 9 Ağustos’ta gösterime girmesi planlanmıştı. Fakat gösterim tarihi 23 Ağustos’a çekildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal