Queen, Oscar töreninde sahnede olacak

Queen, Oscar töreninde sahnede olacak

“Bohemian Rhapsody” filmiyle hikâyesi sinemaya uyarlanan Queen’in üyelerinden Brian May ve Roger Taylor, 24 Şubat’ta düzenlenecek Oscar ödül töreninde sahnede olacak.

Filmloverss’ın Variety’den aktardığı haberine göre Queen üyelerinden Brian May ve Roger Taylor, American Idol’la şöhrete kavuşan Adam Lambert‘la birlikte 91. Oscar Ödülleri’nde sahnede olacak. Sanatçılar 2012 yılından itibaren Queen + Adam Lambert adı altında sahne performansları sergiliyor.

Freddy Mercury’i odağına alarak Queen’in müzik dünyasındaki yolcuğunu konu alan “Bohemian Rhapsody”nin bu yılki ödül töreninde ön plana çıkması bu durumun en büyük sebebi. Altın Küre’de drama kategorisinde En İyi Film dalında ödül kazanan filmin, Akademi Ödülleri’nde En İyi Film dahil beş dalda Oscar’a aday gösterildi.

Öte yandan “A Star Is Born” filmiyle En İyi Orijinal Şarkı dalında aday olan Lady Gaga da Bradley Cooper ile beraber törende “Shallow” şarkısını seslendirecek.

Ayrıca RBG belgeselinden “I’ll Fight” ile “Mary Poppins Returns”ten “The Place Where Lost Things Go” şarkıları da törende canlı olarak seslendirilecek.

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal