Reklam Reklam

Peyami Safa’nın külliyatı gün yüzüne çıkacak

Peyami Safa’nın külliyatı gün yüzüne çıkacak

Peyami Safa’nın kitaplarının telif haklarını elinde bulunduran Ötüken Yayınları yazarın eserlerini yeni bir formatta yayımlayamaya hazırlanıyor. Uzun yıllardır Peyami Safa’nın kendi adıyla yazdığı kitapları basan yayınevi, Safa’nın “Rumbadan Cumbaya” eserine ek olarak Server Bedi adıyla yazdığı bütün kitapları (tefrikalar dahil) ve Peyami Safa adıyla yazdığı makaleleri, denemeleri, röportajları basarak yazarın külliyatını tamamlayacak.

Böylece Türkçenin en önemli yazarlarından olan Safa’nın külliyatı bütün olarak ortaya çıkacak ve tüm eserleri ilk defa bir araya gelecek.

İlk olarak daha önce başka yayınevleri tarafından da yayımlanan Cingöz Recai serileri Erol Üyepazarcı tarafından hazırlanmaya başlayacak. Ayrıca yayınevinin sürpriz yeni Cingöz Recai kitapları da olacak. Cingöz Recai serisinden, daha önce hiç kitaplaştırılmamış olan, tefrika edilmiş “Cingöz Meriç’te” adlı eseri Seval Şahin tarafından ilk defa kitap olarak yayımlanacak.

Peyami Safa’nın daha önce başka yayınevleri tarafından basılan ve Server Bedi adıyla yayımladığı “Selma ve Gölgesi” yerine bu kez daha önce yayımlanmamış ve hiç bilinmeyen yeni kitapları da okura sunulacak. Server Bedi adıyla daha önce Semih Lütfi Kitabevi tarafından basılan “Hey Kahpe Dünya” okurlarla buluşacak kitaplar arasında. Tüm bu baskılarda Peyami Safa adı kullanılacak.

Bunlara ek olarak, Peyami Safa’nın “Fatih-Harbiye”, “Dokuzuncu Hariciye Koğuşu” gibi önemli eserlerinin eleştirel basımı hazırlanacak. Peyami Safa’nın külliyatının hazırlanmasını Banu Öztürk, Didem Ardalı Büyükarman ve Seval Şahin üstlendi.

Külliyatın ilk eserlerinin önümüzdeki sonbaharda yayımlanması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal