Pera Müzesi’nden çocuklara 23 Nisan etkinlikleri

Pera Müzesi’nden çocuklara 23 Nisan etkinlikleri

Pera Müzesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklara yönelik bir etkinlik programı hazırladı.

Pera Müzesi, bünyesinde yer alan Pera Öğrenme ve Pera Film tarafından düzenlenen etkinliklerle çocukların oyun oynarken canlandırma yapabilecekleri, kendilerini drama teknikleri ile ifade edebilme yeteneklerini geliştirebilecekleri ilham verici atölye çalışmalarına; daha önce Almanya, Avusturya, Hollanda, İngiltere ve İskoçya’da gösterilen eğlenceli bir tiyatro oyuna ve her yaştan izleyiciye hitap eden animasyon filmlere ev sahipliği yapacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen tüm etkinliklere ücretsiz olarak katılım sağlanabilecek.

Pera Öğrenme etkinlikleri:

Pera Öğrenme, Çağdaş Drama Derneği iş birliğiyle çocuklara yönelik  “Sanatın İzi” adlı atölyeleri hazırladı. “Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyon Sergileri” ile “Mürekkepten: Çin Güncel Sanatından Yorumlamalar” sergisinde ilhamla hazırlanan atölyelerle yaratıcı drama yöntemleri kullanılarak sergilerdeki eserleri farklı bir bakış açısıyla incelenecek, oyunlar oynanacak ve canlandırmalar yapılacak.

7 – 12 yaş grubuna hitap eden atölyeler 20 Nisan Cumartesi günü saat 10.30’da düzenlenecek.

Pera Öğrenme’nin Atta Festival – BonteHond işbirliğiyle hazırladığı ikinci etkinlik kapsamında, bugüne kadar Almanya, Avusturya, Hollanda, İngiltere ve İskoçya’da 400’ü aşkın kez sahnelenen, René Geerlings’in yazıp yönettiği “Tavşan Aranıyor” adlı minyatür tiyatro oyunu sahnelenecek.

4-6 yaş grubundaki çocuklara hitap eden oyun, 20 Nisan Cumartesi günü saat 15.00’da, Pera Müzesi 2. kat sergi salonunda gerçekleşecek.

Pera Film etkinlikleri:

Pera Film’in 2018’de başlattığı “Hayal Gücüm Benim Gücüm!” başlıklı programı bu yılda devam ediyor.

Program kapsamında gösterilecek animasyon filmler şöyle: Willy Wonka’nın gizli şekerleme fabrikasına 5 şanslı çocuğu kabul edeceğini ilan etmesiyle başlayan serüveni anlatan Mel Stuart’ın imzasını taşıyan 1971 yapımı “Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası”; Roger Allers ve Rob Minkoff’un yönetmenliğinde çekilen, Simba’nın cesaret ve kahramanlıklarla dolu öyküsünü konu alan, 1994 yapımı  “Aslan Kral”; John Lasseter’ın imzasını taşıyan, yaptığı oyuncak koleksiyonu yapmayı çok seven Andy’nin etrafında gelişen sürpizlerle dolu maceraya odaklanan, 1995 yapımı “Oyuncak Hikâyesi”

Etkinlik takvimi ise şöyle:

20 Nisan Cumartesi

12:00 “Aslan Kral” (89′)

16:00 “Oyuncak Hikâyesi” (81′)

21 Nisan Pazar

12:00 “Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası” (99′)

14:00 “Oyuncak Hikâyesi” (81′)

23 Nisan Salı

19:00 “Aslan Kral” (89′)

24 Nisan Çarşamba

19:00 “Willy Wonka ve Çikolata Fabrikası” (99′)

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0212 334 99 00 ve ogrenme@peramuzesi.org.tr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal