Patti Smith’in kaleminden ‘Maymun Yılı’

Patti Smith’in kaleminden ‘Maymun Yılı’

“Çoluk Çocuk”, “M Treni” ve “Hayalperestler”in yazarı, Amerikan Ulusal Kitap Ödülü sahibi Patti Smith’in “Maymun Yılı” adlı yeni kitabı Domingo Yayınevi’nce okura sunulacak. Kitabı Seda Ersavcı Türkçeleştirdi.

“Maymun Yılı”nda Patti Smith, düşler ile gerçekleri kendine has polaroidleriyle süsleyerek unutulmaz bir yılın panoramasına ışık tutuyor.

18 Kasım’da (bugün) yayımlanması beklenen kitabın yayın tarihi, yayınevinin kararıyla bir hafta öteye taşındı.

“Maymun Yılı” yayınevince şöyle tanıtıldı:

“Patti Smith, San Francisco’nun efsanevi konser salonu Fillmore’daki yeni yıl konserlerinin ardından, kendini Santa Cruz sahilinde aylaklık yaparken bulur. Tek başına dolaşacağı bir yılın eşiğindedir. Bir sebep ya da süreyle kısıtlanmadan, kendi harikalar diyarına götürür bizi. Bir plandan çok polaroid kamerası ve tabelalar vardır burada. Şubat ayında, gerçeküstü bir ay yılının başlamasıyla, beklenmedik değişiklikler olacak, ortalık karışacak ve keder kaçınılmaz hale gelecektir. Bir yabancının dediği gibi, ‘Her şey mümkün. Ne de olsa bu yıl Maymun Yılı.’ Sürekli keşfeden, düşünen, yazan, müzmin meraklı Smith için maymun yılı, yaşamın girdabındaki değişimlerle –verilen kayıplar, ilerleyen yaş ve Amerika’nın dramatik siyasi iklimi– bir dönüm noktası olacaktır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar