Paris sokaklarında geçen karmaşık bir aşk hikâyesi: ‘Sadık Bir Adam’ gösterimde

Paris sokaklarında geçen karmaşık bir aşk hikâyesi: ‘Sadık Bir Adam’ gösterimde

Bu hafta ikisi yerli, dördü yabancı, altı film gösterime giriyor.

Fransız sinemasının tanınmış yüzlerinden Louis Garrel’in ikinci uzun metraj filmi “Sadık Bir Adam”ın senaryosu Garrel ile Jean-Claude Carriere’nin imzasını taşıyor. Laetitia Casta ve Lily Rose Depp’i rol aldığı, Paris kentinde çekilen filmde karmaşık bir aşk hikâyesi anlatılıyor.

Toronto’da ilkgösterimini yapan film, San Sebastián, Zurich, Tokyo ve New York gibi pek çok uluslararası festivale konuk oldu.

Marianne, sevgilisi Abel’i, en yakın arkadaşı Paul için terk etmiştir. Sekiz yılın ardından Marianne ve Abel, Paul’ün cenazesinde karşılaşır ve yeniden bir araya gelmeye karar verirler. Ne var ki önlerine yeni engeller çıkacaktır.

‘Bring The Soul: The Movie’

Güney Koreli müzik grubu BTS’in hikâyesinin anlatıldığı “Bring The Soul: The Movie”, grubun sahne dışındaki yaşamına kısa bir bakış niteliğinde.

BTS’in geçen nisan ayında yayımlanan son albümü “Love Yourself”  için çıktığı Avrupa turnesinden konser öncesi ve sonrasına ilişkin görüntülerin yer aldığı filmde grup üyeleri J-Hope, Jeong-guk Jeon, Nam-joon Kim, Seok-jin Kim, Tae-Hyung Kim, Ji-min Park ve Suga’yla yapılan röportajlara da yer veriliyor.

Şarkıları YouTube üzerinde 700 milyondan fazla dinlenen BTS daha önce de belgesellere ve kitaplara konu olmuştu.

‘Siccin 6’

“Siccin” serisinin yeni halkası “Siccin 6”nın yönetmenliğini, önceki filmlerde olduğu gibi Alper Mestçi üstleniyor. Adnan Koç, Dilara Büyükbayraktar, Merve Ateş ile Fatih Murat Teke’nin rol aldığı “Siccin 6”, haftanın en fazla lokasyona yayılan yapımı.

Babasından kalan miras yüzünden üvey annesiyle sorunlar yaşayan Yaşar, aynı evde oturan baldızı Canan’ın gizliden gizliye kendisine âşık olduğunu öğrenir. Yaşar, daha bu olayın şokunu üzerinden atamadan, evde korkunç ve tuhaf olaylar yaşanmaya başlar. Bu süreçte akli dengesi bozuk olan kızı Efsun’un karanlık geçmişiyle yüzleşmesi, aile için çok acılı günlerin habercisi olacaktır.

‘Kanlı Efsane’

Yönetmenliğini ve senaristliğini Sean Brown ile Luke Gosling’in yaptığı “Kanlı Efsane”nin başrollerini Jonathan Mc Clean ve Anna Dawson paylaşıyor.

Gizemli bir şekilde kaybolan nişanlısını bulmak için araştırma yapan genç bir gazeteci, şeytani bir grubun yönettiği tehlikeli ve uğursuz olduğuna inanılan bir soruşturmanın içerisine sürüklenir. Araştırma ilerledikçe şeytani güçler gün yüzüne çıkacak ve gazeteciyi bu tehlikeli dünyaya çekecektir.

‘Dora ve Kayıp Altın Şehri’

James Bobin’in yönetmenliğinde çekilen “Dora ve Kayıp Altın Şehri” filminin başrolünde Isabela Moner rol alıyor. Ona Michael Pena ve Eva Longoria eşlik ediyor. Filmin görüntü yönetiminde ise Javier Aguirresarobe’nin imzası var.

Doğayla iç içe büyüyen, küçüklüğünden beri ailesiyle maceradan maceraya atılan Dora, artık lise çağındadır. Okulda edindiği yeni arkadaş grubuyla Dora, ailesini kurtarmak ve kayıp İnka uygarlığının gizemini çözmek için bir serüvene çıkar.

‘Ayın Karanlık Yüzü: Hitler’in Çocukları’

Finlandiyalı yönetmen Timo Vuorensola’nın yeni filmi “Ayın Karanlık Yüzü: Hitler’in Çocukları”nda başrolleri Julia Dietze, Tom Green ve Udo Kier paylaşıyor.

Nazilerin dünyayı ele geçirmeye çalıştığı “Iron Sky” filminin devamında, dünya nükleer savaş nedeniyle yaşanmaz hale gelmiştir. Kalan insanlar Nazilerin Ay’daki üssünde yaşamaktadır. Ancak burada yaşayanlar için koşullar kötüleşmeye başlayınca, dünyanın merkezindeki gizli bir şehre yolculuk yapmak gerekir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal