Özgür Üniversite Güz Dönemi programı başlıyor

Özgür Üniversite Güz Dönemi programı başlıyor

Özgür Üniversite Güz Dönemi’ne, 20 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek Fikret Başkaya’nın “Bir İflasın Anatomisi: Çöküşe Koşar Adım” semineriyle başlıyor.

Üç ay sürecek Güz Dönemi’nde; edebiyat, psikoloji, tarih, siyaset konulu çeşitli seminerler düzenlenecek. Güncel gelişmelerin de tartışılacağı süreçte fotoğraf ve resim atölye etkinlikleri yapılacak.

Güz programında; Pazartesi akşamları Saffet Murat Tura ile “Zor Problem: Bilinç” ve Erhan Keleşoğlu ile “Ortadoğu’ya Nasıl Bakmalı?” seminerleri, Salı akşamları; Ali Rıza Tura ile “Nöropsikanaliz, Marksizm ve Sanat” semineri, Çarşamba akşamları; İnci Kerestecioğlu ile “Siyaset Teorisine Giriş” semineri, Perşembe akşamları Ercan Kanar ile “Alternatif Hukuk Söyleşileri” ve Gençer Yurttaş ile “Fotoğraf Atölyesi”, Cuma akşamları ise Ali Şimşek ile “Bir Film Nasıl Okunur?” semineri yer alıyor.

Güz programının Cumartesi günlerinde; Selahattin Yıldırım ile “Gramsci’yi Okumak”, Erkut Sezgin ile “Witgenstein-Heraklitus”, Galip Kılıç ve A. Naki Gündoğdu ile “Kadim Bilgelikte Hikmet ve İrfan Geleneği” seminerleri düzenlenecek. Ayrıca “Dünya Perspektifleri” başlığında yapılacak seminerlere; Burak Gürel, Erdoğan Aydın, Fulya Atacan, İzzettin Önder, Mehmet Türkay, Özgür Orhangazi, Sungur Savran ve Y. Doğan Çetinkaya konuk olacak. Cumartesi programında seminerlerin yanı sıra Taner Timur ile de söyleşiler gerçekleştirilecek.

Programın ikinci grup seminerleri Aralık ayında başlayacak. Programda; İzzettin Önder ile “Ekonomik Davranışların Sosyal Dinamikleri”, İlker Küçükparlak ile “Biyopsikososyal”, Levent Safalı ile “Akıl Var Mantık Var! (Düşünme Sanatı)” ve “Platon’un Şöleni”, Yusuf Öz ile “Yakın Dönem Siyaset Felsefesi”,  Engin Kılıç ile “Modern Türk Edebiyatı” seminerleriyle beraber Haydar Özay ile desen ve yağlı boya çalışmalarının gerçekleştirileceği Resim Atölyesi yer alıyor.

Daha detaylı bilgi Özgür Üniversite sayfasından edinilebilir.

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal