Oyuncu Volga Sorgu, birlikte olduğu kadına şiddet uygulayarak ölümle tehdit etti

Oyuncu Volga Sorgu, birlikte olduğu kadına şiddet uygulayarak ölümle tehdit etti

Oyuncu Volga Sorgu’nun (Hüseyin Tekinoğlu) fiziksel şiddete maruz bıraktığı ve ardından ölüme varan tehdit mesajları attığı kadın darp raporu alarak savcılığa suç duyurusunda bulundu.

“Barda”, “Evim Sensin”, “Kara Köpekler Havlarken”, “Bu Son Olsun” gibi yapımlarda rol alan ve daha önce de hakkında çıkan şantaj iddialarıyla basına yansıyan Sorgu’nun birlikte olduğu kadına, “Eğer seni dövdüğüm gün silahım olsaydı seni öldürürdüm” diyerek tehdit ettiği ortaya çıktı.

Gazete Fersude’den Bengisu Kömürcü’nün haberine göre, 2 hafta önce birlikte olmaya başlayan Sorgu ve şiddete uğrayan S. Cumartesi gecesi bir mekânda karşılaştılar. Sorgu S.’yi masasına çağırdı ancak masa kalabalık olduğu için S. masaya gitmeyi reddetti. Ardından Sorgu, S. ve 2 kişi başka bir mekânda oturmaya gittiler ancak Sorgu’nun tavırlarından rahatsız olan S. bulundukları mekândan da ayrılarak arkadaşlarının olduğu başla bir mekâna geçti. Daha sonra S.’nin olduğu mekâna giden Sorgu, S.’ye ‘eve gidelim’ diyerek mekândan kaldırmaya çalıştı. Mekândan kalkıp eve doğru başka bir yoldan yürümeye başlayan S. ve Sorgu İstiklal Caddesi üzerinde karşılaşarak S.’nin evine geçtiler. S. lavabodan çıkar çıkmaz aniden tekme ve yumruklarla saldıran Sorgu, S.’nin burnunu kırdıktan sonra evden ayrıldı.

Olayın ardından S.’ye mesaj atmaya devam eden Sorgu “Eğer o gün silahım olsaydı seni öldürürdüm” diyerek tehditlerini sürdürmeye devam etti. Şiddete uğrayan kadının çevresini de tehdit etmeye başlayan Sorgu dün gece ise şiddet uyguladığı evin önüne giderek zile bastı. Ancak o an evde olan S.’nin arkadaşları Sorgu’yu evden uzaklaştırdı.

Sorgu’nun abisi Munzur Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanı ve 27. Dönem AKP Dersim Milletvekili adayı Cem Tekinoğlu da hakkında çıkan taciz iddialarıyla kısa bir süre önce gündeme gelmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal