Oyuncu Ümit Yesin hayatını kaybetti

Oyuncu Ümit Yesin hayatını kaybetti

Kalp kapakçığı ameliyatı sonrası bir aydır yoğun bakımda tedavi gören sinema ve dizi oyuncusu Ümit Yesin, 65 yaşında yaşamını yitirdi.

Ümit Yesin’in vefat haberini meslektaşı Mustafa Avkıran sosyal medya hesabından duyurdu. Avkıran, “İnsan bir ay içinde iki baba birden kaybeder mi? Kaybedermiş… Çok sevdim seni be benim Ümit abim… Devrin daim olsun” diye yazdı.

Ümit Yesin için 20 Mart’ta (yarın) saat 11:00’de, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde tören yapılacak. Sanatçı, törenin ardından Şakirin Camii’nde kılınacak öğle namazı sonrası Ümraniye Ihlamurkuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Ümit Yesin hakkında:

28 Ocak 1954 tarihinde Ankara’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Ankara’da, liseyi İstanbul’da bitirdi. Yüksek okul ve konservatuvar öğrenimini İstanbul’da tamamladı.

1970 yılında Bakırköy Halkevi’nde amatör olarak tiyatroya başladı. Ardından Üstün Asutay’ın sahibi olduğu Bakırköy Komedi Tiyatrosu’nda profesyonel olarak tiyatroya devam etti. Sanatçı, usta oyuncu Muammer Karaca tarafından konservatuvara girmeye teşvik edildi.

Genellikle yardımcı oyuncu rollerinde yer alan sanatçı, Müjdat Gezen Tiyatrosu, Tiyatrokare gibi topluluklarda çalıştı.

“Hanımın Çiftliği”, “Yol Arkadaşım”, “Çiçek Taksi”, “Cennet Mahallesi”, “Akasya Durağı” adlı dizilerde; “Medcezir Manzaraları”, “Sevgili Bayan”, “Ferman”, “Sıcak Tatlı Yaz”, “Figüran” adlı filmlerde rol aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal