Oyuncu Sermiyan Midyat’ın 8 yıla kadar hapsi istendi

Oyuncu Sermiyan Midyat’ın 8 yıla kadar hapsi istendi

Oyuncu Sevcan Yaşar’ı darp ve tehdit etmekle suçlanan oyuncu Sermiyan Midyat’ın sekiz yıla kadar hapsi isteniyor. İddianamede Midyat’ın Yaşar’a yönelik “Sen benim düşmanımsın bundan sonra. Yapabileceğim bütün kötülükleri yapacağım. Bak ben seni evden döve döve nasıl çıkarıyorum” diyerek tehdit ettiği yer aldı.

Oyuncu Sermiyan Midyat hakkında, birlikte yaşadığı dönem oyuncu olan Sevcan Yaşar’ı darp ettiği suçlamasıyla yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede hem Sermiyan Midyat hem de Sevcan Yaşar’ın cezalandırılması istendi.

Yaşar bağırarak komşudan yardım istedi

Sevcan Yaşar’ı darp ettiği suçlamasıyla oyuncu Sermiyan Midyat hakkında, “Kasten yaralama”, “Zincirleme tehdit” ve “Zincirleme hakaret” suçlarından sekiz yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Aynı iddianamede Sevcan Yaşar hakkında da, “Kasten yaralama” suçundan bir yıla kadar ceza istendi.

İddianame, İstanbul Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek duruşma günü verildi.

‘Seninle aynı sektördeyiz, iş bulamayacaksın’ tehdidi

Doktor raporuna göre Sevcan Yaşar’ın basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralandığı kaydedilen iddianamede, Midyat’ın Yaşar’ı, ‘Sen benim düşmanımsın bundan sonra. Yapabileceğim bütün kötülükleri yapacağım. Seninle aynı sektördeyiz iş bulamayacaksın’ ve ‘Bak ben seni evden döve döve nasıl çıkarıyorum” diyerek tehdit ettiği de yer aldı.

Karakolda da ölümle tehdit etmiş

Sevcan Yaşar’ın polisi araması üzerine polisin eve gittiği bilgisine yer verilen iddianamede, Midyat’ın karakolda da Yaşar’a yönelik, ‘Senin cesedin çıkacak buradan’ sözleri ile tehdit ettiği anlatıldı.

Yaşar da ‘kasten yaralama’ suçundan yargılanacak

Sevcan Yaşar

Doktor raporuna göre olay günü Sevcan Yaşar’ın da Sermiyan Midyat’ı basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaraladığı kaydedilen iddianamede, Midyat’ın birden çok kez hakaret ve tehdit suçlarını işlediği ifade edildi.

Tarafların birbirinden karşılıklı şikâyetçi oldukları belirtilen iddianamede, Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşar’ın atılı suçlardan talep edilen hapis cezaları ile cezalandırılmaları istendi.

 

Kaynak: BirGün

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal