Oyuncu Barış Atay’ın gözaltı süresi uzatıldı

Oyuncu Barış Atay’ın gözaltı süresi uzatıldı

Barış Atay’a, “Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla yapılan tehdit” suçlaması yöneltildi.

Sanatçı Barış Atay, bu sabah saat 06.00’da evine gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Emniyet ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen Atay’a, “Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla yapılan tehdit” suçlaması yöneltildi.

Atay’ın gözaltı süresi 24 saat uzatılırken, Savcı Atay’ın telefonunu incelemek üzere emniyete teslim etti. Avukat Efkan Bolaç, Atay’ın geceyi emniyette geçireceğini söyledi. Atay’ın savcılık ifadesi yarın alınacak.

Barış Atay, avukatı Efkan Bolaç aracılığıyla ilettiği mesajında, “Ahmet Hakan’ın talimatı yerine ulaşmış” dedi.

Atay, Soma’da bir madenciyi tekmelerken fotoğrafı çekilen Başbakanlık Danışmanı Yusuf Yerkel’in özür mesajının ardından Twitter’dan “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” diye yazmıştı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da Atay’ın bu mesajının ardından dünkü yazısında İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener ve CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye çağrı yapmış, ve”Sayın Muharrem İnce! Sayın Meral Akşener! Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” diye yazmıştı.

Atay da Hakan’a verdiği yanıtta “Sen de yargılanacaksın Ahmet Hakan” demişti.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal