Oyuncu Barış Atay gözaltına alındı

Oyuncu Barış Atay gözaltına alındı

Oyuncu Barış Atay, İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. DHA’nın haberine göre, Atay’ın hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında gözaltı kararı verildi.

Atay’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındığı öne sürüldü. Atay ifadesi alınmak üzere Vatan Caddesi’ndeki Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Avukat Efkan Bolaç da Twitter hesabından oyuncu Barış Atay’ın gözaltına alındığını duyurdu.

Bolaç, “Nihayet Barış Atay’ı gözaltına aldırmayı başardılar. Birilerine yargılanacaksın demek veya affetmiyorum demek ne zamandır suç oldu?” diye yazdı.

Bolaç Evrensel gazetesine yaptığı açıklamada, Atay’ın gözaltı nedeninin söylenmediğini ancak son günlerde yaşanan tartışmalar nedeniyle gözaltına alınmış olması ihtimalinin yüksek olduğunu ve evinde arama yapılmadığını belirtti.

Oyuncular Sendikası da sosyal medyadan olayın takipçisi olacaklarını duyurdu:


Oyuncu Barış Atay’ın gözaltına alınması sonrası Twitter’da konu ile ilgili çok sayıda paylaşım yapılıyor. #BarişAtay ve #BarişAtayYalnızDeğildir etiketleri Türkiye Trendleri listesine yerleşmiş durumda.

Atay, Soma’da bir madenciyi tekmelerken fotoğrafı çekilen Başbakanlık Danışmanı Yusuf Yerkel’in özür mesajının ardından Twitter’dan “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” diye yazmıştı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da Atay’ın bu mesajının ardından dünkü yazısında İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener ve CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye çağrı yapmış, ve”Sayın Muharrem İnce! Sayın Meral Akşener! Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” diye yazmıştı.

Atay da Hakan’a verdiği yanıtta “Sen de yargılanacaksın Ahmet Hakan” demişti.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar