ODTÜ Rektörlüğü: Bahar Şenliği sanatçılardan gelen destekle yapılacak

ODTÜ Rektörlüğü: Bahar Şenliği sanatçılardan gelen destekle yapılacak

ODTÜ Rektörlüğü, maddi nedenlerle iptal edildiğini duyurdukları ODTÜ 33. Uluslararası Bahar Şenliği’nin sanatçılardan gelen destekle yapılacağını açıkladı.

ODTÜ Rektörlüğü tarafından yapılan açıklamada  “Şenlik üniversitemiz tarafından iptal edilmemiş olup, Şenliğin geleneksel (öğrenciler tarafından, öğrenciler için yapılan) teması ile yapılması önerilmiştir” denildi.

Açıklamada, Bahar Şenliği’nin ticari amaç gütmeyen öğrenci toplulukları ve sanatçıların desteği ile gerçekleştirileceği belirtildi.

Programda Devrim Stadyumu yok

ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) tarafından düzenlenen ve her yıl dört gün süren şenlik, bugüne kadar Devrim Stadyumu olarak adlandırılan alanda yapılıyordu.

Öğrencilerin bu yıl da şenliği aynı yerde yapmak istemine karşı çıkan Rektörlük, şenlik alanı olarak otoparkı adres göstermişti.

Öğrenciler bu teklifi kabul etmeyince Rektörlük, 12 Nisan’da Uluslararası Bahar Şenliği’nin iptal edildiğini duyurmuştu.

Rektörlüğün, 33. Uluslararası Bahar Şenliği’nin sanatçıların desteğiyle yapılacağını duyurduğu açıklamada Devrim Stadyumu’na ilişkin bir ibarenin bulunmaması dikkat çekti.

Rektörlüğün açıklamasının ardından ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu’nun (UGT) Twitter hesabından şu paylaşımlar yapıldı:

“Arkadaşlar rektörlükten gelen maili biz de sizinle birlikte okuduk. Ortada rektörlük tarafından geri adım atma gibi bir durum yok. 9 Nisan’da bize sunulan ve bizim reddettiğimiz formata ek bir tek Caz ve MT Sahnesi mevcut.”

“En başından beri istediğimiz Devrim Stadyumu hala şenlikte etkinlik kullanımına kapalı. Bizim ODTÜ ruhunu sürdürmek adına peşinden koştuğumuz en önemli alanımızın hala şenlik kapsamında olmayışı kabul edilemez.”

“Biz, bize destek veren tüm dostlarımızı KKM otoparkında değil Devrim Stadyumunda ağırlamak istiyoruz. Yarınki çağrımızı yineliyoruz. 13.30’da Rektörlüğün önünde buluşuyoruz!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal