ODTÜ öğrencileri kazandı: Şenlik, ‘Devrim’de olacak

ODTÜ öğrencileri kazandı: Şenlik, ‘Devrim’de olacak

ODTÜ öğrencilerinin, 16 Nisan Salı günü (dün) Devrim Stadyumu’nun 33. Uluslararası Bahar Şenliği’nin programında yer alması talebiyle gerçekleştirdikleri eylem zaferle sonuçlandı. Devrim Stadyumu şenlik programına dahil edildi.

Öğrencilerin kitlesel eylemleri sonuncunda ODTÜ Rektörlüğü, şenliği düzenleyen Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) temsilcileri ile 17 Nisan’da (bugün) toplantı yapmayı kabul etmişti. Toplantı saati 17.00 olarak belirlenmişti fakat ODTÜ Rektörlüğü’nün o saatte başka bir toplantısı olduğu için toplantı saati 12.15’e çekildi.

İki saatten uzun süren toplantı sonucunda ODTÜ Rektörlüğü geri adım atarak, Devrim Stadyumu’nu şenlik programına dahil etti.

24 – 26 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan şenlikte Devrim Stadyumu’nun kaç gün kullanılacağı sanatçıların katılım durumuna göre belirlenecek.

UGT Yönetim Kurulu Başkanı Anıl Şimşek, ODTÜ Rektörlüğü’yle yapılan toplantının sonuçlarını binanın önünde bekleyen öğrencilere yaptığı açıklamada “Devrim Stadyumu, her zaman olduğu gibi hepimize açık. Sanatçılarla anlaşıp anlaşamamıza göre gün sayısı değişecek ama kesinlikle Devrim sahnemiz olacak”  dedi.

Şimşek, şenliğin öğrenciler tarafından sahiplenilmesinin ve ortaya çıkan dayanışmanın ODTÜ Rektörlüğü’nün tavrını değiştirdiğini söyledi.

Şimşek’in açıklaması ardından Devrim Stadyumu’nun şenlik programına dahil edilmesini kutlayan öğrenciler sık sık “Şenlik ODTÜ’nün, ODTÜ bizimdir” diye slogan attılar.

Ayrıca öğrenciler, 32 yıl önce ilk kez düzenlenen ODTÜ Bahar Şenliği’nde öğrencilerin el ele tutuşarak oluşturdukları sevgi çemberinin yeniden oluşturarak zaferlerini kutladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal