Netflix’in Türkiye yapımı yeni dizisi: ‘Fatma’

Netflix’in Türkiye yapımı yeni dizisi: ‘Fatma’

Netflix’in Türkiye yapımı yeni dizisi “Fatma” için hazırlıklar başladı. Dizinin başrolünde “Bana Masal Anlatma”, “Her Şey Seninle Güzel” ve “Çiçero” gibi filmlerden tanınan oyuncu Burcu Biricik yer alıyor.

Bu yılın mart ayında Netflix Türkiye’den üç dizi, bir film ve bir yarışma programı geleceği duyuruldu. Dizilerden “Şimdiki Aklım Olsaydı” yaşanan tartışmalar sonrası iptal edilirken, diğer yapımların akıbeti merak konusuydu.

Netflix’in sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımla “Fatma” adlı dizinin hazırlıklarına başlandığı duyuruldu. Dizinin başrol oyuncusu Burcu Biricik’in fotoğrafı “Aramıza hoş geldin #Fatma! Heyecanlı bir geri sayım başladı” notuyla paylaşıldı.

Özer Feyzioğlu’nun yönetmenliğini yaptığı, Özgür Önürme’nin senaryosunu kaleme aldığı dizinin yapımcılığını Başak Abacıgil üstleniyor.

Dizinin mart ayında paylaşılan sinopsisi şöyle: “Fatma (35) sıradan bir temizlikçidir. Kocası Zafer hapisten çıktıktan bir süre sonra ortadan kaybolur. Zafer’i aramaya koyulan Fatma ise bu sırada beklenmedik bir cinayet işler. Zafer’in karanlık bağlantılarının bu cinayeti öğrenmesiyle, Fatma’nın hayatta kalmak için öldürmeye devam etmekten başka çaresi kalmaz. Bu durum, Fatma için bugüne kadar yaşadığı her şeyin intikamını alabileceği bir ritüel hâline gelir. Fatma artık bir yandan koca dünyaya sığdıramadığı masum oğlunun öcünü almak isteyen bir anne, diğer yandan işlediği her cinayette kimsenin kendisinden şüphelenmediği bir ‘temizlikçi kadın’ olarak hayata devam eder ve kocasını aramaya başlar.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal