Nadire Mater: ‘Dayanışma içerisinde işimizi yapmaya devam edeceğiz’

Nadire Mater: ‘Dayanışma içerisinde işimizi yapmaya devam edeceğiz’

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, aralarında bianet, ETHA, geziyisavunuyoruz.org, Gazete Fersude gibi sitelerle Grup Yorum, Taksim Gezi Parkı ve HDP Milletvekili Oya Akyol’un hesabının bulunduğu 136 adrese erişim engeli getirdi.

Kararı Evrensel’e değerlendiren bianet Proje Danışmanı Nadire Mater, ellerine herhangi bir karar ulaşmadığının altını çizdi.  Mater, “Avukatımız mahkeme kaleminden bilgi almak istedi, çünkü daha durumu tam anlamadık, hem bize bildirilmediği için hem de yayına devam etmekte olduğumuz için, mahkeme kaleminden bu kararın doğru olduğunu, bir yanlışlık olmadığını öğrenmiş olduk” dedi.

Türkiye’de son yıllarda çok sayıda internet sitesinin kapatıldığına ve bunların sayısının dahi bilinmediğine dikkat çeken Mater, “Bu, karşı çıkılması, mücadele edilmesi ve tabii ki boyun eğilmemesi gereken bir karar, ama şaşırtıcı değil. İlk kez bianet’in başına gelmiyor, daha önce kapatılan, karartılan siteler yayınlarına devam ediyorlar. Bir de bianet sadece bir haber sitesi değil, habercilik alanında yaptığımız çalışmalar da var. Yani biz dayanışma içerisinde işimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal