Murat Meriç’ten yeni kitap: ‘Hayat Dudaklarda Mey’

Murat Meriç’ten yeni kitap: ‘Hayat Dudaklarda Mey’

Müzik yazarı Murat Meriç’in “Hayat Dudaklarda Mey” adlı iki ciltlik kitabı, Anason İşleri Kitapları’nca 15 Ekim’de okura sunulacak.

Kitapta, Meriç’in anlatımıyla muhabbeti destekleyen, muhabbet esnasında yeni bir hat açan ve onu çoğaltan şarkıların hikâyelerine yer veriliyor. Çilingir sofralarına eşlik eden şarkıların anason kokulu hikâyeleri, okuru bu sofraya dahil ediyor.

Zeki Müren’den Erkin Koray’a, Alpay’dan Hakkı Bulut’a, Selahattin Pınar’dan Duman’a pek çok sanatçı ve grubun anason kokulu şarkılarına yer aldığı kitapta 213 şarkı ve türkünün hikâyesi anlatılıyor.

Kitabın yayınevi tarafından yapılan tanıtımı şöyle:

“Ankara Rüzgârı”ndan “Kadınım”a, “Karadır Kaşların”dan “Paramparça”ya, “Bir Bahar Akşamı”ndan yeni nesil şarkılara kadar birçok şarkı ve türkünün hikâyesinin anlatıldığı kitapta, beş ayrı müzik türüne özel parçalar ele alınıyor.

Her müzik türüne özel usta bir sanatçının mercek altına alındığı kitapta alaturka müziğin Müzeyyen Senar’ı “Haydar Haydar” ile; pop müziğin Sezen Aksu’su “Firuze”siyle; arabesk müziğin Müslüm Gürses’i “İtirazım Var” ile; halk müziğin Neşet Ertaş’ı “Gönül Dağı” ile; rock müziğin Erkin Koray’ı ise “Arap Saçı” ile okurlara dokunuyor.

Tek bir müzik türüne bağlı kalmayan ‘Sanat Güneşi’miz Zeki Müren için ise, kitabın girişinde özel bir bölüm bulunuyor.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar