Murat Daltaban, Londra’da sahnelediği oyunla Victoria and Albert Museum Koleksiyonu’nda

Murat Daltaban, Londra’da sahnelediği oyunla Victoria and Albert Museum Koleksiyonu’nda

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, tiyatro yönetmeni Murat Daltaban’ın, Londra Arcola Theatre ev sahipliğinde Dot işbirliğiyle sahnelediği “Meet Me At Dawn” oyunu, Victoria and Albert Museum Tiyatro ve Performans Koleksiyonu’na seçildi.

Victoria and Albert Museum Tiyatro ve Performans Koleksiyonu için her yıl tüm İngiltere’den yalnızca beş oyun seçiliyor.

“Meet Me At Dawn”, Londra’nın seçkin tiyatro kurumlarından Londra Arcola Theatre tarafından sezon programına dahil edilerek Ekim 2019’da Dot işbirliğiyle Londra’da sahnelendi.

Zinnie Harris’in kaleme aldığı, Murat Daltaban’ın yönettiği “Meet Me At Dawn” adlı oyunda ünlü İngiliz tiyatro, televizyon ve sinema oyuncusu Marianne Oldham ile ödüllü İskoç oyuncu Jessica Hardwick’in rol aldı. Oldham, oyundaki performansıyla Off-West End Award- The Offies Tiyatro Ödülleri’nde ‘en iyi kadın oyuncu’ dalında adaylık kazandı.

Londra seyircisi ve eleştirmenler tarafından yoğun ilgi gören “Meet Me At Dawn” hakkında dört ve beş yıldızlı eleştiriler yayımlandı.

Murat Daltaban ve “Meet Me At Dawn”, yakın zamanda 2019 yılının seçilmiş beş oyunundan biri olarak Victoria and Albert Museum arşivindeki yerini alacak.

Arşive şuradan bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal