Modacı Nur Yerlitaş hayatını kaybetti

Modacı Nur Yerlitaş hayatını kaybetti

Bir süredir kanser tedavisi gören ünlü modacı Nur Yerlitaş, 64 yaşında hayata veda etti.

Hürriyet’ten Behlül Aydın’ın haberine göre, televizyon dünyasının sevilen isimlerinden ünlü modacı Nur Yerlitaş bugün evinde hayatını kaybetti.

Yer aldığı bir moda programından sonra kısa sürede adını tüm Türkiye’ye duyuran Yerlitaş’a geçen yıl beyin kanseri teşhisi konmuş, altı ay arayla iki ciddi operasyon geçirmişti Bu süreçte zor günler geçiren Yerlitaş’a ailesi, yakın arkadaşları Ajda Pekkan ve Bülent Ersoy destek olmuştu.

Son paylaşımını dün yaptı

Nur Yerlitaş, 19 saat önce bir fotoğrafını paylaşıp “Bakma bana öyle, baktığın yerdeyim. Bende kal #evdekal” yazmıştı. Bu paylaşıma Ajda Pekkan da “Nurcuğum seni çok özledim” diye cevap vermişti.

View this post on Instagram

bakma bana öyle baktigin yerdeyim, bende kal #evdekal

A post shared by Nur Yerlitas (@nuryerlitas) on

Nur Yerlitaş hakkında:

Nurella lakabıyla tanınan Nur Yerlitaş, 1956 yılında dünyaya geldi. Anne tarafından Arap kökenli baba tarafından Giresunlu olan Nur Yerlitaş, jüri üyeliğini üstlendiği programlarla tanındı. Nur Yerlitaş, moda kariyerine 1980’li yılların başlarında İtalya’dan ve Fransa’dan getirdiği kıyafetleri satarak başladı.

2010’da “Yemekteyiz” programında bazı ünlülerle yarışmacı olarak yer aldı. Demet Akalın’ın “Giderli 16” albümünde yer alan “Türkan” adlı şarkının klibinde oynadı. Genellikle moda alanında tanınıyor olsa da, 2007 yılında dans yarışmasının jüri üyeliğini de yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal