Mine Söğüt’ün kaleminden ‘Büyük Küfür Kitabı’

Mine Söğüt’ün kaleminden ‘Büyük Küfür Kitabı’

Gazeteci, yazar Mine Söğüt’ün Yapı Kredi Yayınları’ndan yayımlanan yeni öykü kitabı “Gergedan-Büyük Küfür Kitabı”, yarın (8 Şubat’ta) okura sunulacak.

Eserinde Mine Söğüt, yüksek gerilimli bir dil kullanıyor. 2011 yılında yayımlanan kitabı “Deli Kadın Hikâyeleri”nin izini süren “Gergedan-Büyük Küfür Kitabı”, güncel olayları ve yaşadığımız günleri çoklu perspektiften inceliyor, okuyucuda sarsıcı bir etki bırakıyor.

“Gergedan-Büyük Küfür Kitabı”nın resimleri Bahadır Baruter’in imzasını taşıyor.

“Arada bir kedi eziyorsun. Sonra bir sincap. Sonra bir kirpi. Sonra köpek. Sonra ne olduğu anlaşılamayan şey. Sonra bir gelincik. Geç. Bir tilki. Geç. Bir kaplumbağa. Geç. Bir tavuk. Geç. Bir kertenkele. Geç geç. Bir yılan. Geçiniz. Bir kunduz. Geçiniz. Bir ceylan. Bir gelincik. Onu da geçiniz. Bir inek. Geç. Bir koyun. Geç. Bir devekuşu. Geç geç geç. Bir ejderha. Geç geç.
Bir Zümrüdüanka eziyorsun.
Geçiyorsun.
Bir gergedan eziyorsun.
Geçiyorsun.
Yeryüzünün gerçek tanrıları tekerlerinin altında, bağırsakları dışarıda. Herkesle beraber irili ufaklı kan lekeleri bıraka bıraka ardında işe gidip geliyorsun.”

Mine Söğüt, yeni kitabını dolayısıyla 19 Şubat Salı günü saat 18.30’da, Yapı Kredi Kültür Sanat-Loca’da okurlarıyla buluşacak ve Prof. Dr. Seval Şahin’in sorularını yanıtlayacak.

Programın ardından Söğüt YKY Beyoğlu Kitabevi’nde “Gergedan-Büyük Küfür Kitabı”nı imzalayacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar