MESAM’da Arif Sağ yönetimi görevden alındı

MESAM’da Arif Sağ yönetimi görevden alındı

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM) Arif Sağ başkanlığındaki yönetimi görevden alındı.

Sözcü‘den Sercan Meriç’in haberine göre, MESAM’da bundan iki yıl önce Orhan Gencebay ve ekibi yönetimi şikâyet etmiş, Kültür ve Turizm Bakanlığı da Arif Sağ yönetimini görevden almış, birliğe kayyIm atamıştı. Daha sonra 31 Mayıs 2018’de Genel Kurul yapılmış, bu seçimde de yeniden aday olan Arif Sağ ve ekibi ipi göğüslemişti.

MESAM’da eskiden görev yapan Recep Ergül tarafından Genel Kurul’da 109 sahte üyenin oy kullandığı gerekçesiyle dava açılmıştı. İstanbul 1. Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde bugün görülen dava sonucunda Arif Sağ ve yönetimini görevden aldı.

Bir ay sonra seçim var

MESAM Yönetim Kurulu Üyesi Ali Haydar Timisi, yaptığı açıklamada, “Kayyım atanması söz konusu değil. Seçime bir ay zaman kaldı. 28 Mart’ta seçim olacaktı. Her şeyi hazırlamıştık, üyelere tebligat da gitti. 1 aydır süreçte tarafsız bir yönetim olsun diye 3 kişilik heyet kurulmasına karar verilmiş. 3 gün içerisinde karşı ekiple uzlaşırsak, mutabık kalınan isimler seçime götürecek, uzlaşamazsak kendilerinin atadıkları isimlerle seçime gireceğiz” dedi.

Timisi, mevcut yönetim kurulu olarak seçimde yeniden aday olduklarını da sözlerine ekledi. Sağ, daha önceki dönemlerde de 3 kez MESAM görevinden alınmıştı.

MESAM yönetim kurulu üyeleri

Arif Sağ – Başkan

Abdullah Cahit Berkay – Başkan Yardımcısı

Metin Karataş – Sayman Üye

Ali Haydar Timisi

Elif Nun Gökçe

Ali Rıza Binboğa

Celal Ulusu

Ali Yavuz

Ali Rıza Erdoğan

Ahmet Can Akyol

Faruk Demir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal