Mersin PopFest caretta caretta’lar için ertelendi

Mersin PopFest caretta caretta’lar için ertelendi

Mersin’de 5 – 7 Haziran tarihleri arasında caretta caretta ve yeşil deniz kaplumbağalarının yumurtlama alanı olan 100. Yıl Tabiat Parkı’nda düzenlenecek olan PopFest 2019, çevrecilerin çağrısıyla ertelendi.

Mersin’in Mezitli ilçesindeki 100. Yıl (Gümüşkum) Tabiat Parkı’nda Murat Boz, Aleyna Tilki, Simge, Hande Yener, Demet Akalın, Murat Dalkılıç ve Fettah Can gibi birçok ünlü ismin katılımıyla düzenlenecek olan festival, organizasyonun yaratacağı ses ve ışık kirliliğinin sahile çıkan caretta caretta ve yeşil deniz kaplumbağalarını olumsuz etkileyeceği için kentte yaşayanlar, hayvanseverler ve bazı sanatçılar tarafından etkinliğin başka bir yerde yapılması istemiyle eleştirilmişti.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Sanayicileri ve İş Adamaları Derneği (MESİAD) Başkanı Hasan Engin ve PopFest 2019’un organizatörlerinden olan iş insanı Hüseyin Çalışkan konuyu görüşmek üzere bir araya geldi.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Hüseyin Çalışkan, çevreye etki edecek durumlardan kaçındıklarını ve festivali ertelediklerini belirterek, “Konuya duyarlılık gösteren MESİAD Başkanımız Hasan Engin’e, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a, çevreye ve doğaya sahip çıkan Mersin kamuoyuna teşekkür ederiz” dedi.

MESİAD Başkanı Hasan Engin ise şunları söyledi:

“Türkiye’nin her tarafından yoğun ilgi ile karşılaşacak bu etkinlik Mersin’in tanıtımı için önem taşıyor. Organizasyon aynı zamanda kentteki esnafın para kazanmasını ve otellerdeki doluluk oranının artmasını sağlayacak ama canlıların yaşam hakkı her şeyden önce gelir. Bu nedenle bir araya gelip organizasyonun ileri bir tarihte yapılmasına karar verdik.”

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal