Marx için düzenlenen beste yarışmasında Mert Moralı ödül aldı

Marx için düzenlenen beste yarışmasında Mert Moralı ödül aldı

Alman filozof Karl Marx’ın 200’üncü ölüm yıldönümünü anmak için düzenlenen “Wilde Lieder-Marx.Music” etkinliğinde düet alanında yarışan Mert Moralı birinci oldu.

“Wilde Lieder-Marx.Music” etkinliği kapsamında Düet, Çalgı Topluluğu ve Elektro-akustik kategorilerinden katılım sağlanan bir yarışma düzenlendi. Marx’ı konu eden bu yarışmanın Düet kategorisinde Mert Moralı birincilik aldı. Çalgı Topluluğu birincisi Andrea Portera olurken Elektro-akustik alanından Aldo Brizzi birinciliğe layık görüldü. Yarışmacılar ödüllerini Federal Almanya Cumhuriyeti Adalet ve Tüketici Haklarını Koruma Bakanı  Dr. Katarina Barley tarafından aldı. Ödül töreni 2 Eylül Pazar günü, Trier’de düzenlendi.

Karl Marx’ın doğum yeri olan Trier’de düzenlenen etkinlikler bünyesinde Marx’ın felsefesini konu eden bestelerin sipariş edildiği “Wilde Lieder-Marx.Music” etkinliği, Federal Almanya Cumhuriyeti’ne bağlı birçok sanat derneğinin katkılarıyla gerçekleşti. Etkinliğin öncülüğünü Verein zur Förderung des Jubiläumsprogramms des Karl Marx Jahres in Trier ile BCMG (Birmingham Yeni Müzik Grubu)  üstlendi.

Frédéric Pattar, Kaspar Querfurth, Celeste Oram, Ruiqi Wang, Robert Reid Allan ve Sergej Newski gibi bestecilere sipariş edilen Marx temalı eserler, Almanya Trier ve İngiltere Birmingham’da hayat buldu.

Mert Moralı’nın yarışmadan birincilik alan bestesi şöyle:

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal