Margaret Atwood, ‘The Handmaid’s Tale’in devamını yazıyor

Margaret Atwood, ‘The Handmaid’s Tale’in devamını yazıyor

Kanadalı yazar Margaret Atwood, otuz yılın ardından “The Handmaid’s Tale” (Damızlık Kızın Öyküsü) romanının devamını yazacağını açıkladı.

1985 yılında yayımlanan gerilim türündeki roman, Bruce Miller tarafından televizyon dizisine uyarlanmıştı. Emmy ve Altın Küre ödüllerine değer görülen dizi “The Handmaid’s Tale”, 2017 yılında Hulu kanalında yayınlanmaya başladı. Elisabeth Moss’un başrolünde olduğu ve oyuncu kadrosunda Yvonne Strahovski, Alexis Bledel, Joseph Fiennes gibi isimlerin bulunduğu dizinin başarısı, kitabın 8 milyon satışa ulaşmasını da beraberinde getirdi.

Atwood’un ikinci kitabı, ilk kitabın kaldığı yerden on beş yıl sonrasını anlatacak. İkinci kitap, baş kahraman Offred ile beraber üç kadın karakteri merkezine alıyor. 10 Eylül 2019’da yayımlanması beklenen kitap, ilk etapta 500 bin baskı yapacak.

“Biz iki bacaklı rahimleriz, hepsi bu. 

Kadın, “bunaltıcı düşlerden uyandığı” bir sabah, hiçliğe dönüşmüş olarak buldu kendini. Artık bir adı yoktu, düşüncesi, benliği, arzusu yoktu ama bir rahmi vardı. Yaşamını kolonilere sürülmeden, öldürülmeden, Damızlık Kız olarak sürdürmesini sağlayan rahmi. Artık âşık olmayacaktı, sevmeyecekti, onaylanmış bir dilin ötesine geçmeyecekti. Duvarlara asılmış sıra sıra cesetler, tek gerçeğin savaş ve üreme olduğunu hatırlatıyordu. Özgürlük hatırlanmayacak kadar uzaktaydı…

Anlatılan bizim hikâyemizdir!”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar