Louvre Müzesi yeniden ziyarete açıldı

Louvre Müzesi yeniden ziyarete açıldı

Dünyanın en büyük sanat müzesi olan Louvre Müzesi 2 Mart’tan bu yana kapalı olan kapılarını ziyaretçilere açtı

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Louvre Müzesi, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle kapalı kaldığı dört ayın ardından kapılarını yeniden ziyaretçilere açtı.

Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan dünyaca ünlü Louvre Müzesi, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle 2 Mart’ta kapattığı kapılarını yeniden ziyaretçilere açtı.

Dünyanın en büyük sanat müzesi olarak bilinen ve 73 bin metrekare alan üzerine kurulu Louvre Müzesi’nde 350 binden fazla eser bulunuyor. Müzeyi her yıl yaklaşık 10 milyon kişi ziyaret ediyor.

Efsanevi “Mona Lisa” ve müzenin antikalar koleksiyonu da dahil olmak üzere önemli sergiler yeniden ziyaretçiler için açılsa da mesafenin sorunlu olduğu bazı galerilerin kapalı kalmaya devam edeceği ifade edildi. Ziyaretçilerin ise sosyal mesafe kurallarına uyması ve maske takması gerektiği belirtildi.

Fransa’da son durum

Worldometers verilerine göre, Fransa’da toplamda 166 bin 960 koronavirüs vakası tespit edildi. Bunların arasından 77 bin 60 kişi iyileşirken; 29 bin 893 kişi de hayatını kaybetti. Ülkede 60 bin 7 aktif vaka bulunuyor.

 

Kaynak: BirGün 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal