LEGO’dan sürdürülebilir bir yardım kampanyası: ‘LEGO Replay’

LEGO’dan sürdürülebilir bir yardım kampanyası: ‘LEGO Replay’

LEGO, kullanılmış parçaları ve setleri Amerika’daki çocuk yardım derneklerine ulaştıracak “LEGO Replay” adını taşıyan yeni bir geri dönüşüm ve yardım programı başlattı.

LEGO, programın işleyebilmesi için LEGO tutkunlarından içinde istedikleri parçaları veya tüm seti bir araya getirdikleri paketleri ücretsiz gönderimle Give Back Box tesisine ulaştırmalarını bekliyor. Bundan sonra işi şirket devralıyor. Oyuncaklar, görevliler tarafından tek tek incelenip temizlendikten sonra çocuk yardım derneklerine gönderilmek üzere tekrar paketleniyor.

Paketleme ve temizleme işlemlerini prosedüre uygun hale getirmek için tam üç yıl uğraşan LEGO, ilk oyuncakları önümüzdeki ayda yeni sahiplerine ulaştıracak. Şirket, deneme sürecini başarılı geçirirse dönüşüm programını daha büyük çaplı bir faaliyete dönüştüreceğini söylüyor.

LEGO’nun çevre sorumlusu başkan yardımcısı Tim Brooks’un programla ilgili söyledikleri ise şu şekilde:

“İnsanların LEGOlarını atmak istemediklerini biliyoruz. Büyük bir çoğunluk LEGO setleri ve parçalarını  ya çocuklarına ya da torunlarına veriyor ancak azımsanamayacak bir kalabalık da bunların bağışlanması veya [çevre için] güvenli bir biçimde imha edilmesi için bir yöntem bulmamızı istedi. Replay ile hem sürdürülebilir hem de toplumsal açıdan faydalı, kolay bir seçenekleri var.”

 

Kaynak: Bantmag.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal