küçük İskender yarın İstanbul’da anılacak

küçük İskender yarın İstanbul’da anılacak

3 Temmuz’da yitirdiğimiz şair küçük İskender, İstanbul’da dostlarının ve okurlarının katılacağı bir etkinlikle anılacak. 

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf tarafından düzenlenen buluşma yarın saat 19.00’da İstanbul Kadıköy’deki Yoğurtçu Parkı’nda gerçekleşecek. Şair ve yazar Altay Öktem’in, arkadaşı küçük İskender’in anlatacağı buluşma için vakıf tarafından yapılan duyuruda şöyle denildi:

“küçük İskender için Yoğurtçu Parkı’nda buluşuyoruz. Küçük İskender edebiyatımızın en harbi kalemi. Metinlerinin ve şiirlerinin sertliği ile hayatı arasında hep bir bağ vardı İskender’in. O ‘mış’ gibi yazanlardan hiç olmadı. Nasıl yaşıyorsa ne düşünüyorsa öyle yazdı. Waliz’inde biriktirdikleriyle aramızdan ayrıldı İskender. Şimdi İskender’i anmak onun dünyasını konuşmak için buluşuyoruz. İskender’in arkadaşı şair ve yazar Altay Öktem’in de bizimle yer alacağı etkinlik salı günü saat 19.00’da Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda. Etkinliğin ardından İskender dizelerini dilek fenerlerimizle birlikte gökyüzüne yollayacağız, kim bilir belki İskender’e ulaşır bazıları…” 

Küçük İskender’in tüm kitapları Can Yayınları’nca okura sunuluyor.

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal