Kılıçdaroğlu’ndan Ayasofya yorumu: ‘Sahtekârlık’

Kılıçdaroğlu’ndan Ayasofya yorumu: ‘Sahtekârlık’

Partisinin grup toplantısında gündem maddelerine ilişkin konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ayasofya kararıyla ilgili “sahtekârlık” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP’nin grup toplantısında gündeme dair konuştu. Danıştay’ın kararıyla müze statüsü düşürülen ve camiye dönüştürülen Ayasofya’ya ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, bugün hayata veda eden yazar Adalet Ağaoğlu için de baş sağlığı diledi.

‘Erdoğan’ın tek düşündüğü koltuğu’

“Erdoğan, Ayasofya için ‘kararlığımızın göstergesi’ diyor” şeklinde konuşan Kılıçdaroğlu, “Hangi kararlılıktan bahsediyorsun” diye sordu ve ekledi:

“Bunun adı sahtekârlık. Danıştay’a avukatını gönderiyorsun aman olmasın diye. Bunun adı iki yüzlülüktür.

“Çıkarırsın kararnameyi değiştirirsin. Erdoğan bu konuların hiçbirinde samimi değil. Onun tek düşündüğü koltuğudur. Erdoğan’ın o koltuk için feda edemeyeceği hiçbir şey yoktur.”

‘Adalet Ağaoğlu’nu kaybettik, hepimizin başı sağ olsun’

Kılıçdaroğlu, yazar Adalet Ağaoğlu için de “Adalet Ağaoğlu’nu kaybettik. Edebiyat dünyamızın ve hepimizin başı sağ olsun. Sadece bugüne değil yarına da kalemleriyle ışık tutan edebiyat dünyası her zaman bizim için çok değerlidir” dedi.

 

Kaynak : bianet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar