Ken Loach imzalı ‘Üzgünüz, Size Ulaşamadık’ gösterimde

Ken Loach imzalı ‘Üzgünüz, Size Ulaşamadık’ gösterimde

Bu hafta biri yerli, üçü yabancı, dört film gösterimde.

83 yaşındaki İngiliz yönetmen Ken Loach, filmleriyle modern köleliği, gelir eşitsizliğini ve işçi sınıfının sorunlarını anlatmaya devam ediyor. Son olarak “Ben, Daniel Blake” filmiyle karşımıza çıkan Loach, bu kez “Üzgünüz, Size Ulaşamadık” adlı son çalışmasıyla yeniden izleyiciyle buluşuyor.

Filmde 2008 ekonomik krizinde işini kaybeden ve gittikçe artan borçlarıyla boğuşan Ricky’nin hem para kazanmak hem de ailesini bir arada tutmak için verdiği mücadele anlatılıyor. 1996 yapımı “Carla’nın Şarkısı” filmiyle başlayan yönetmen Ken Loach – senarist Paul Laverty ortaklığının son ürünü olan bu yapımda, görüntü yönetmenliğini “Ben, Daniel Blake”te de imzası olan Robbie Ryan üstleniyor. İngiliz oyuncu Kris Hitchen ise filmin başrolünde yer alıyor.

“Üzgünüz, Size Ulaşamadık” bu yıl Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışmış ama eleştirilerin odağı olmuştu. “Ben, Daniel Blake” ise Ken Loach’a 2006 yapımı “Özgürlük Rüzgârları”nın ardından, ikinci kez Altın Palmiye kazandırmıştı.

“Üzgünüz, Size Ulaşamadık”, Box Office Türkiye’nin verilerine göre 16 lokasyonda gösterimde.

‘Doktor Uyku’

Haftanın öne çıkan filmlerinden bir diğeri Mike Flanagan’ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği “Doktor Uyku” adlı yapım. Stanley Kubrick, Stephen King’in ünlü eserini 1980 yılında “The Shinning/Cinnet” adıyla sinemaya uyarlamıştı. “Doktor Uyku”da ise Stephen King tarafından yazılan devam hikâyesi beyazperdeye aktarılıyor ve ilk öykünün 40 yıl sonrasında yaşananlar anlatılıyor.

Dan Torrance, Overlook Otel’inde henüz bir çocukken yaşadığı dehşetin izlerini hâlâ üzerinde taşımakta ve huzur bulmaya çalışmaktadır. Bu huzursuz hayatı Abra adındaki çocukla karşılaşmasıyla yeniden kâbusa dönüşür.

Ewan McGregor filmde başrolü canlandırırken, kamera önünde ona Rebecca Ferguson, Kyliegh Curran ve Carl Lumbly eşlik ediyor. Filmin görüntü yönetiminde Michael Fimognari’nin, müziklerinde The Newton Brothers’ın imzası var.

“Doktor Uyku” Mike Flanagan’ın ilk Stephen King uyarlaması değil ancak eleştirmenlere göre, bugüne kadarki en iyi Stephen King uyarlamalarından biri.

‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’

Yapımcı Mustafa Uslu “Çiçero” ve “Müslüm” filmlerinin ardından bu kez Naim Süleymanoğlu’nun hikâyesini sinema seyircilerine sunuyor. “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” adlı yapımda başrolü, Onur Saylak imzalı “Daha” filmindeki rolüyle övgü toplayan genç oyuncu Hayat Van Eck üstlenirken, Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk ve İsmail Hacıoğlu gibi birçok oyuncu filmin kadrosunda yer alıyor. Özer Feyzioğlu’nun yönettiği yapımın senaryosu Barış Pirhasan’a, müzikler ise Fahir Atakoğlu’na ait.

İlk dünya rekorunu 15 yaşında kıran, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen ilk sporcu olarak tarihe geçen Naim Süleymanoğlu, spor kariyerine 47 dünya rekoru, 3 Olimpiyat Altın Madalyası, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 Dünya Şampiyonluğu sığdırmış ve 90’lar Türkiye’sinin simgelerinden biri olmuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar