Keloğlan, 40 yıl sonra yeniden beyazperdede

Keloğlan, 40 yıl sonra yeniden beyazperdede

Masal kahramanı Keloğlan, 40 yıl aradan sonra, yeniden beyazperdede boy gösterecek. Masallara lâyık bir kerametle her türlü güçlüğü yenen, zeki ve temiz kalpli Keloğlan, Türkiye sinemasında ilk kez fantastik içerikli bir filmle karşımıza çıkacak. 1970’lerde Rüştü Asyalı’nın canlandırdığı Keloğlan karakterine bu defa Atilla Doğukan Türkyılmaz hayat verirken, Cankız’ı ise Yağmur Ün canlandıracak. Filmin gösterim tarihi henüz açıklanmadı.

Keloğlan ve arkadaşları, güzeller güzeli Cankız’ın yardım çağrısı üzerine harekete geçer ve hayvanların soyunu tüketmeye çalışan zalimlere karşı mücadele ettikleri bir maceraya atılırlar. Masallarda, karşılaştığı her olumsuz durumdan mizahi yönü, zekâsı ve hazırcevaplığıyla zarar görmeden kurtulan Keloğlan, bakalım bu kez muradına erebilecek mi?

Doğa bilinci ve hayvan sevgisini modern fantastik bir film aracılığıyla çocuklara aktaran “Keloğlan”da hayvanlar, animasyon karakterler şeklinde yer alıyor. Asuman Dabak, Kaya Akkaya, Yakup Yavru ve Esvet Şahin’in de rol aldığı filmde, Ömür Gedik de konuk oyuncu olarak yer alıyor. Senaryosunu Ferhat Ergün’ün yazdığı, yönetmenliğini Süleyman Mert Özdemir’in, görüntü yönetmenliğini Sami Saydan’ın yaptığı film; VTR Production yapımı.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal