Keanu Reeves, ‘BRZRKR’ adlı yeni bir çizgi roman serisi yarattı

Keanu Reeves, ‘BRZRKR’ adlı yeni bir çizgi roman serisi yarattı

Keanu Reeves, Matt Kindt ve Alessandro Vitti ile birlikte “BRZRKR” adlı yeni bir çizgi roman serisi yarattıklarını açıkladı.

FilmLoverss’ın NME’den aktardığı habere göre, Keanu Reeves, koronavirüs salgını dolayısıyla ara verilen “The Matrix 4”  filminin çekimleri için Berlin’de bulunduğu sırada yeni bir çizgi roman üzerine çalıştığını açıkladı. Reeves, yaptığı açıklamada yeni çizgi roman için “Divinity”, “The Valiant”, “Grass King” gibi çizgi romanların yaratıcısı Matt Kindt ve “Secret Warriors”, “Iceman Vol. 1: Thawing Out” gibi serilerin çizimlerini yapan illüstratör Alessandro Vitti ile beraber çalıştığını söyledi.

Reeves, Berlin’de bulunduğu sırada “BRZRKR” adlı çizgi romanı yazdığını ve Matt Kindt ile düzenli olarak Skype üzerinden iletişimde olduğunu söyledi. Keanu Reeves “Olan biten hakkında heyecanlıyız. Hikâye gerçekten bazı twist’ler ve dönüm noktaları içeriyor” ifadelerini kullandı.

Ana karakterin 80 bin yıl önce doğmuş, babası savaş tanrısı olan yarı insan biri olduğunu söyleyen Reeves çizgi romanla ilgili olarak “Biraz büyülü bir gerçeklik barındırıyor. Kafamda bunu, babasının şiddete zorlamasından dolayı çağlar boyu savaşan ve merhamet duygusu ile tuzağa düşürülmüş, kendini bulmaya çalışan bir adam şeklinde canlandırdım” açıklamalarını yaptı.

12 sayıdan oluşacak olan seri 7 Ekim’de aylık olarak yayımlanmaya başlayacak. Amerika’da saklanan, oraya taşınmış ve hükûmet için paralı işler yapan bir karakter ile başlayacak. Keanu Reeves’in açıklamalarına göre karakterin bu işleri yapma amacı kendi kökleri ve ölümsüz varoluşu hakkında bilgi alabilmek. Reeves “Bu biraz ‘Ben senin verdiğin görevleri yapacağım ve sen de kim olduğumu, bunların nasıl oluştuğunu ve belki bundan nasıl kurtulabileceğimi bulmama yardım edeceksin’ tarzı bir hikâye. Yani iki tarafın da kendi çıkarları var.” şeklinde hikâyeyi özetledi.

Çizgi roman serisinin yayımcısı olan BOOM! Studios’un hâlihazırda Netflix ile bir ilk bakış anlaşması olması, bir dizi veya film uyarlamasının çekilmesi hâlinde Netflix tarafından hazırlanma ihtimali oldukça yüksek.

Reeves bir dizi veya film uyarlamasında rol almaktan memnuniyet duyacağını açıkladı. Çocukluğundan beri çizgi roman okumayı sevdiğini söyleyen Reeves “Berzerker’i oynamayı isterim. Gerçekten çok eğlenceli bir hikâye ve ben olmasam bile umarım biri oynar. Gençken Wolverine’i oynamayı çok istemiştim” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal