Kazım Koyuncu anısına çevrimiçi etkinlik: ‘İnsan ölür, isyan yaşar, Kazım isyandır’

Kazım Koyuncu anısına çevrimiçi etkinlik: ‘İnsan ölür, isyan yaşar, Kazım isyandır’

Kazım İsyandır ekibi, ölümün 15’inci yılında müzisyen Kazım Koyuncu’nu anısına çevrimiçi etkinlik düzenleyecek.

Anma 26, 27 ve 28 Haziran tarihlerinde düzenlenecek. Saat 18.00 itibarıyla başlayacak etkinlikler YouTube’dan canlı yayımlanacak.

Etkinliklere pek çok sanatçı, aktivist ve Koyuncu’nun ailesi katılacak.

Kazım İsyandır ekibin anma programıyla ilgili bir açıklama yayımladı. “İnsan ölür. İsyan yaşar. Kazım İsyandır” başlıklı metinde şöyle denildi:

‘İnsana güç veren kendi olmak’

“Hayat, bir hayat yani. Bunun için çok fazla bir artistliğe falan gerek yok. İnsana güç veren şey kendi istediklerini yapmak. Kendi olmak’ diyen dostumuz Kazım Koyuncu’nun aramızdan şarkılarla geçmesinin 15. yılı. Kazım’ın bütün kalbiyle dilediği ‘Barış’ ile karşı karşıya gelemedik.

“Yaşamı savunan, çocuklara oyuncak götüren, barış diyen dostlarımızın, arkadaşlarımızın ve kardeşlerimizin yok edildiklerini gördük. Bizleri bir araya getiren ve getirdiği noktada bir bütün olarak tutan şeyin; ‘sevgi denen şey’ olduğunun farkındalığı ile yeniden bir araya geliyoruz. Birlik olmanın ne kadar kıymetli olduğunu son süreçte daha iyi anladık.

‘Hiçbir yerde hep birlikte olmaya’

“Hayde! İnsan hayatının değer görmediği, homofobinin, ırkçılığın, türcülüğün, şiddetin, rekabetin kol gezdiği bu yeryüzünde, gelin tekrar ürettiklerimizi ve ‘sevgi denen şeyi’ çoğaltalım. Bu yeryüzünde şarkılar söyleyelim. Küçük, mütevazi, o en anlamlı tebessüm bizim olsun.

“Hiçbir yerde hep birlikte olmaya… 26, 27, 28 Haziran 2020 tarihlerinde saat 18:00 itibariyle başlayacaktır. Etkinlikte birçok müzisyen, sanatçı ve aktivist ve ailesi yer alacak.”

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için şu hesaplar takip edilebilir:

Twitter: @kazimisyandir

İnstagram: @kazimisyandir

YouTube: Kazım İsyandır

Facebook: Kazım İsyandır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar