Kayseri’de bir kadın, virüsten koruyacağı iddiasıyla ‘okuyup-üfleyerek’ tüm mahalleye virüs yaymış

Kayseri’de bir kadın, virüsten koruyacağı iddiasıyla ‘okuyup-üfleyerek’ tüm mahalleye virüs yaymış

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, koronavirüs taşıyıcısı olan ‘üfürükçü’ bir kadının, virüs bulaşmaması için tüm mahalle sakinlerini ‘okuyup-üflediği’ni ve mahalle geneline virüsü yaydığını duyurdu.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, Kayseri Telgraf adlı yerel gazetede yayımlanan “Kadın, okuyup-üfleyerek virüs yaymış” başlıklı yazısında, Kayseri’de bir kadının virüs bulaşmaması için mahalle sakinlerini ‘okuyup-üflediği’ni ve bu yolla tüm mahalleye virüsü yaydığını yazdı.

Aynı zamanda Kay-TV, Erciyes TV ve Kayseri Haber gazetesinin genel yayın yönetmeni olarak görev yapan gazeteci Altınkaya, yazısında olayla ilgili şu bilgileri paylaştı:

‘Mahalle halkı virüse yakalanmamak için oku-üfle demiş’

“Başlık ilginç. Bu başlık nedeniyle buraya kadar yazıyı okuyanlar, ‘Başlığın mesajı nerede?’ demiştir çoktan…

Kişisel veriler nedeniyle ne mahalle ne de isim vermeyeceğim. Ama siz nere olduğunu anlarsınız. Halen kısmi karantina uygulanan eski bir beldemizde bir otobüs şoförü virüsü ilk olarak bulaştırıyor. Virüsün bulaştığı isimlerden biri de, ‘okuyup-üflemesi kuvvetli’ olan bir kadın. Mahalle sakinlerinin bir bölümü virüsün bulaşmaması için bu kadını ziyaret ederek kendilerine de ‘okuyup-üflemesini’ istiyorlar. O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi?

Evinde durmayıp, maskesini takmadan okuyup-üfleyen kadından medet uman yurdum insanı ne diyeyim sana”

Kayseri Tabip Odası: ‘Üfürükçüye gitmeyin’

Kayseri Tabip Odası Başkanlığı, olayın ardından şu açıklamayı yaptı:

“Kayseri’de salgın başladığından beri PCR test pozitif toplam hasta sayımız 800. 30 PCR test pozitif vefatımız, 115 şüpheli koronavirüs (test negatif) vefatımız var. AVM’lere gitmeye çok vaktiniz olacak. ‘Evde Kal’ Kayseri. Virüs her yerde. Salgın bitmedi. Üfürükçüye de gitmeyin.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal