Kartal’da Masal Festivali

Kartal’da Masal Festivali

İstanbul Kartal Belediyesi Masal Müzesi, 23-25 Ağustos tarihlerinde Masal Festivali düzenleyecek.

Festival kapsamında yazar, sanatçı ve eğitimcilerin katılımıyla atölye çalışmaları, söyleşiler, konserler, tek kişilik performanslar ve animasyon gösterileri yapılacak. Festivalin tüm etkinlikleri, Kartal Belediyesi Masal Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Festivalin açılışı 23 Ağustos’ta saat 17.00’de Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ile şair ve yazar Sunay Akın’ın katılımı ile gerçekleşecek. Açılıştan sonra tiyatro sanatçısı Hamit Demir, “Bir Dünya Masal” adlı oyununu sahneleyecek.

Festivalin ikinci günü saat 12.00’de, yazar Sabri Koz’un “Nasreddin Hoca: Dünyaya Açılan Penceremiz” başlıklı söyleşisiyle başlayacak. Saat 16.00’da yazar Şermin Yaşar ile “Çocuk ile Sohbet” başlıklı söyleşi yapılacak ve Yaşar kitaplarını imzalayacak. Saat 19.00’da tiyatro sanatçısı Sevinç Erbulak, “Çocuklara, Yetişkinlere ve Çocuk Yetişkinlere Masallar” adlı performansını sahneleyecek. Sunay Akın’ın “Uçan Halılardan Apollo 11’e” adlı söyleşisi de saat 21.00’de düzenlenecek.

Festivalin son gününde saat 13.00’te, yazar Ömür Kurt ile “Çocuk Psikolojisi ve Masallar” başlıklı söyleşi, saat 15.00’te yazar Koray Avcı Çakman ile “Evvel Zaman İçinde” başlıklı söyleşi yapılacak. Festival, saat 20.30’da tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü’nün “Sanat ve Toplum” adlı oyunuyla sona erecek.

Festivalin diğer etkinlikleri şöyle:

23 Ağustos 2019

Geleneksel Çocuk Oyunları Atölyesi, Karagöz ve Hacivat Atölyesi, Ceren Kerimoğlu’nun “Masalın Büyüsü” Söyleşisi, Masallardan Melodilere Çocuk Atölyesi, Prof. Dr. Bayram Durbilmez’in “Mitten Efsaneye Efsaneden Destana Dede Korkut” Söyleşisi.

24 Ağustos 2019

Erken Çocukluk Anlatılarında Toplumsal Cinsiyet Atölyesi, Özcan Yüksek ile “Şehrazad’ın Sırları” Söyleşisi, Küçük Prens Atölyesi, “Bir Bavul Masal” Çocuk Tiyatrosu.

25 Ağustos 2019

Bebeğini Dik ve Oyna Bez Bebek Tasarım Atölyesi, Şapkadan Çıkan Masallar Atölyesi, Çocuklara Şarkılar Ritmik Oyunlar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal