Kalben ve Nil Karaibrahimgil, bir kadının darp edildiği mekândaki konserlerini iptal etti

Kalben ve Nil Karaibrahimgil, bir kadının darp edildiği mekândaki konserlerini iptal etti

İstanbul Beşiktaş’taki Dorock XL Bar’a giden bir kadın müşteri, barın özel güvenliği tarafından darp edilmişti. Darp edilme anına ilişkin görüntülerin ortaya çıkması üzerine Kalben ve Nil Karaibrahimgil, mekândaki konserlerini iptal etti.

Dorock XL Bar’ın özel güvenliği tarafından darp edildiğini söyleyen kadın müşteri, vücudundaki morlukların fotoğraflarını paylaşmıştı. Mekân sahibi ise darp iddiasının karşılıklı olduğunu belirterek olaya karışan çalışanlarından birinin işten çıkarıldığını açıklamıştı. Fakat ortaya çıkan görüntüler, “karşılıklı darp” iddiasını çürütmüştü.

Darp görüntülerinin ardından Kalben ve Nil Karaibrahimgil, sosyal medya hesaplarından yaptıkların paylaşımlarla mekândaki konserlerini iptal ettiklerini duyurdu.

Kalben, hesabından “29 Mart @dorockxl konserimiz gerçekleşmeyecektir. Emeği geçen, bilet alan herkese teşekkür ederiz. İadeler yapılacaktır. Yine bir yerlerde müzikle buluşacağız. Öperim” ifadelerine yer verdi.

Dorock konserimiz iptal yazılı bir fotoğraf paylaşan Nil Karaibrahimgil ise, gönderinin altına “ yeni buluşma yer ve zamanlarımızı yazacağım” diye yazdı.

https://twitter.com/Niltakipte/status/1108725017452441601

Öte yandan olaya ilişkin görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Dorock XL Bar’dan da “uzlaşma” açıklaması yapıldı.

İşletmenin avukatlarından Mahmut Eyüboğlu, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, olayda sorumluluğu bulunan kişilerin ilişikliklerinin kesilmesi ve kanun önünde cezalandırılmaları sürecinde ortak hareket edilmesi konusunda mutabakat sağlandığını açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal