Kadir İnanır’dan yeni film

Kadir İnanır’dan yeni film

Mardin’den Berlin’e göç eden Süryani bir ailenin hikâyesine ışık tutan “Kapı” filmi, CJ Entertainment Turkey dağıtımcılığında 14 Aralık Cuma günü gösterime girecek.

Oyuncu kadrosunda  Kadir İnanır, Vahide Perçin, Timur Acar ve Aybüke Pusat’ın yer aldığı filmde, kadroya konuk oyuncu olarak Erdal Beşikçioğlu, Menderes Samancılar ve Şerif Erol eşlik ediyor. Senaristliğini Filiz Üstün Durak’ın üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda  “Babam”, “İlk Aşk” ve “Mutlu Aile Defteri” filmlerinde imzası bulunan Nihat Durak oturuyor.

“Kapı”nın görüntü yönetmenliğini Eyüp Boz, kurgusunu Akın Denizli yaptı. Filmin müziklerini Güldiyar Tanrıdağlı hazırladı. Durak Film yapımı “Kapı”nın yapımcı isimleri ise Önder Köse ile Filiz Üstün Durak.

Çekimleri Mardin, Konya, Kayseri, İstanbul ve Berlin’de yapılan filmin konusu şöyle:

Yirmi beş yıl önce Mardin’den Berlin’e göç eden Yakup ile Şemsa, üç çocukları ve torunlarıyla yaşarlar. Hayatları normal seyrinde giden bu Süryani aileye Mardin’den bir telefon gelir. Gelen telefon ailenin yirmi beş yıl önce kaybettikleri oğulları Mikhael hakkındadır. Ahşap ustası Yakup ile eşi Şemsa’nın geride bıraktıkları acıları tekrar tazelenir. Yakup ile Şemsa, torunları Nardin ile beraber Mardin’e yola çıkarlar. Bu yolculuk her birinin kişisel yolculuklarının da başlangıcıdır.

Yıllardır görmedikleri köylerine geldiklerinde Yakup, köyün terk edilmiş ve evinin de yağmalanmış olduğunu görür. Evinin kapısı sökülen Yakup, torunu Nardin ve kapıyı söken kaçakçı Remzi ile kapıyı bulma yolculuğuna çıkar. Mardin’den Kayseri’ye hatta İstanbul’a uzanan bu yolculuk, Yakup’un derinlerinde kapının ne anlam taşıdığını ve neye dönüşeceğini gösterecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal