Kadınlar için ilk küresel dijital festival: WOW Global 24

Kadınlar için ilk küresel dijital festival: WOW Global 24

Dünyada ilk defa kadınları ve kız çocuklarını merkezine alan küresel dijital festival olan WOW Global 24, 27-28 Haziran’da gerçekleşecek.

Festivalde koronavirüsün getirdiği ve şiddetlendirdiği ayrılık, yoksunluk ve eşitsizliğe yanıt olarak dünya çapında kadınlara ve kız çocuklarına odaklanılacak.

Birleşik Krallık merkezli WOW Vakfı önderliğinde 24 saat boyunca tüm saat dilimlerinde düzenlenecek festival Türkiye, ABD, Pakistan, Ürdün, Nijerya, Birleşik Krallık, Brezilya, Avustralya ve Hindistan’dan ekiplerin kürasyonuyla çevrimiçi ortamda hayata geçirilecek.

Türkiye’de iki saat sürecek

Festival kapsamında 27 Haziran Cumartesi günü Türkiye’ye ayrılan iki saatlik zaman diliminde performanstan söyleşiye, filmden tiyatroya uzanan çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 18.00-20.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan program Gaye Su Akyol’un açılış videosuyla başlayacak.

Kalben’in Dünya Kadınları Festivali’ne özel mesajı ile son bulacak olan programa katkı sunan kurum ve kişiler şöyle: Barış İçin Müzik Orkestrası, #Susmabitsin Platformu, BGST Tiyatro ve Kardeş Türküler, Havle Derneği, şef Takuhi Tovmasyan, gazeteci Pınar Öğünç, Sabancı Vakfı, Hrant Dink Vakfı, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, İKSV, SES Eşitlik Adalet Kadın Platformu, Engelli Kadın Derneği’ni temsilen klinik psikolog Beyza Ünal ve Erişilebilir Her Şey İnisiyatifi.

Festival iki gün boyunca British Council’in internet sitesinden ücretsiz olarak takip edilebilecek.

WOW İstanbul Festivali

Kadınların başarılarını kutlamak ve desteklemek üzere hayata geçirilen Women of the World (WOW) Festivali, British Council işbirliğiyle 2021’de İstanbul’da gerçekleşecek.

WOW İstanbul Festivali küratörü ve British Council Sanat Direktörü Esra A. Aysun ve WOW İstanbul danışma kurulu üyeleri Asena Günal, Rümeysa Çamdereli, Özlem Ece ve Ülker Uncu’nun katkıları ve British Council Sanat Müdürü Su Başbuğu’nun yapımcılığındaki programda müzikten tiyatroya, söyleşiden film gösterimine birçok etkinlik düzenlenecek. Türkçe olarak gerçekleştirilecek etkinlikler İngilizce altyazıyla sunulacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

Son yazılar

En çok okunanlar

En çok yorumlananlar