Kadın Emeği Festivali 28 Haziran’da başlıyor

Kadın Emeği Festivali 28 Haziran’da başlıyor

Ankara’ya bağlı Çankaya Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Kadın Emeği Festivali, 28 Haziran’da başlayacak.

Ahşap eşyalardan keçe işlere, takıdan örgü bebeklere pek çok el emeği ürünün satışa sunulacağı festivalde yaklaşık 500 kadın stand açacak. Festivalle eşitlikçi bir toplumun geliştirilmesi, mevcut eşitsizliklerin giderilmesi, kadın emeğinin öne çıkarılması ve el emeği ürünlerin pazardaki yerini alabilmesi amaçlanıyor.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak adına verdiği mücadeleyle Türkiye’nin ilk “Mor Bayraklı” yerel yönetimi olarak nitelenen Çankaya Belediyesi, kadınların satışlardan elde ettiği gelirin tamamen kendilerine kalmasını sağlayacak.

Festival 28 Haziran Cuma günü saat 10.00’da Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda stantların açılmasıyla başlayacak. Saat 16.00’da Ezgi Eyüboğlu, saat 20.00’de ise Sertab Erener festival kapsamında sahnede olacak.

Festival ikinci gününe saat 12.00’de düzenlenecek etkinliklerle başlayacak. 13.30’da Canan Anderson, 16.30’da İstanbul Girls Orkestra ve 20.00’de Serenad Bağcan konserleriyle devam edecek.

Festivalin son günü olan 30 Haziran’da da etkinlikler saat 12.00’de başlayacak. 13.30’da İlknur Yakupoğlu, 16.30’da Ankara Modern Orkestrası ile devam edecek olan festival saat 20.00’de Kalben konseri ile sona erecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal