Jean-Christophe Grangé Türkiye’ye geliyor

Jean-Christophe Grangé Türkiye’ye geliyor

Fransız gazeteci, yazar ve senarist Jean-Christophe Grangé, Doğan Kitap’ın 20’nci yılı etkinlikleri kapsamında Türkiye’ye geliyor. Grangé, 1 ve 2 Nisan tarihlerinde İstanbul’da okurlarıyla buluşacak.

Eserleri otuzdan fazla dile çevrilen polisiye-gerilim yazarı Grangé, 1 Nisan Pazartesi günü saat 15.00’de D&R Kanyon mağazasında, 2 Nisan Salı günü ise saat 19.00’da D&R Akasya mağazasında kitaplarını imzalayacak.

Jean-Christophe Grangé hakkında:

15 Temmuz 1961’de Fransa’da doğdu. Üniversite eğitiminin ardından serbest gazeteci olarak çalışırken bir yandan da çeşitli kısa öyküler kaleme almaya başladı. Birkaç dergi için röportaj hazırlayan Grangé, kısa zamanda Fransa’da gazeteci olarak tanındı.

Gazete ve dergiler için çalışırken leyleklerin göçü üzerine bir yazı dizisi kaleme aldı. Bu yazı dizisinden esinlenerek 1994 yılında “Leyleklerin Uçuşu” adlı ilk romanını yayımladı. Daha sonra “Leyleklerin Uçuşu” adlı kitap,  8 bölümlük bir televizyon dizisine uyarlandı.

1997 yılında yayımladığı ikinci kitabı “Kızıl Nehirler” ile geniş bir okuyucu kitlesine ulaştı. 20 dile çevrilen eser, 2000 yılında aynı adla sinemaya uyarlandı. Filmin devam halkası, 2004 yılında “Kızıl Nehirler 2: Kıyamet Melekleri” adlı filmle geldi.

2000 yılında yayımladığı Taş Meclisi adlı  kitabıyla kısa sürede bestseller listerinde üst sıralara taşındı.

2001 yılında yönetmen Pitof’un imzasını taşıyan “Vidocq” adlı filminin senaryosunu Pitof ile birlikte kaleme aldı.

“Şeytan Yemini”, “Siyah Kan”, “Koloni”, “Ölü Ruhlar Ormanı”, “Sisle Gelen Yolcu”, “Lontano”, “Kurtlar İmparatorluğu”, “Kaiken”, “Kongo’ya Ağıt” adlı kitapları kaleme aldı.

“Taş Meclisi”, “Kurtlar İmparatorluğu” ve “Koloni” adlı kitapları beyazperdeye uyarlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal