İtalya’nın Oscar adayı olan ‘Hain’ gösterimde

İtalya’nın Oscar adayı olan ‘Hain’ gösterimde

Bu hafta dördü yerli, üçü yabancı, yedi film gösterime giriyor.

İtalyan yönetmen Marco Bellocchio’nun imzasını taşıyan “Hain” adlı film, haftanın öne çıkan yapımı. Pier Francesco Favino’nun başrolde yer aldığı yapımda Pierfrancesco Favino, Luigi Lo Cascio ve Fausto Russo Alesi de rol alıyor.

Bellocchio’nun Valia Santella, Ludovica Rampoldi ve Francesco Piccolo ile birlikte senaryosunu yazdığı film, İtalya’nın Oscar adayı.

İlkgösterimini Cannes Film Festivali’nde yapan film, Türkiye’de FilmEkimi kapsamında gösterilmişti.

Filmde 1980’li yıllarda Sicilya’da mafya liderleri arasındaki sonu gelmeyen savaşın ardından mafya ilişkilerini açığa çıkarmak adına muhbirlik yapan gangster Tommaso Buscetta’nın gerçek hikâyesi anlatılıyor. Bu kararı sonrası Buscetta’yı kimileri kahraman, bazıları ise hain ilan etmiştir.

‘Jumanji: Yeni Seviye’

“Jumanji” ilk kez 1995 yılında, Robin Williams’ın başrolünde yer aldığı yapımla hayatımıza girdi ve ardından birçok devam halkası çekildi. 2017 yapımı “Jumanji: Vahşi Orman” film ekibinin son uyarlaması “Jumanji: Yeni Seviye” bu hafta sinemalarda gösterimde. Dwayne Johnson, Jack Black ve Kevin Hart’ın başrollerde olduğu filmin görüntü yönetimi Gyula Pados’a ait.

Filmde Jumanji maceralarından sağ çıkmayı başaran grubun, oyuna tekrar girmek durumunda kalan Spencer’ı kurtarmak için yeniden Jumanji’ye dahil olması anlatılıyor.

‘Güzelliğin Portresi’

Umur Turagay’ın yönettiği BKM yapımı “Güzelliğin Portresi”, haftanın öne çıkan yerli filmi. Senaryosunu Pınar Bulut ve Onur Koralp’in yazdığı filmin kadrosunda Burçin Terzioğlu, Birkan Sokullu ve Serkan Keskin var.

Gerilim filminde yıllar sonra babaevine dönen bir kadının başından geçenler işleniyor. Senelerdir görüşmediği babasıyla ilgili önemli bir haber alan Nisan, kızı ve eşiyle birlikte baba evine döner. Yıllar önce kaçarak uzaklaştığı bu köşkte tuhaf şeyler olmaktadır. Nisan, kendisini ve ailesini koruyabilmek için bu gizemi aydınlatmak zorundadır.

‘Sevimli Sihirbazlar’

Haftanın animasyon filmi “Sevimli Sihirbazlar”ın yönetmenliğini James Snider üstleniyor. Filmi Todd Quills ile Jeremy Rottinger seslendiriyor.

Mevsim Sihirbazı, hava durumunu tahmin etmek için kulübesinden çıktığında yaşadıkları kasabanın değiştiğini görür. Çiçeklerin kokusu yerini talaş kokusuna bırakmıştır, gökyüzü bulutludur. Çünkü Bay Karıncayiyen, kasabayı çok büyük yeni bir alışveriş merkezine dönüştürmeyi planlamaktadır.

‘Aman Reis Duymasın’

“Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı televizyon dizisinin karakterleri bu kez bir komedi filminde beyazperdede. Onur Tan’ın yönettiği “Aman Reis Duymasın” adlı filmde Mustafa Üstündağ, Ozan Akbaba ve Emir Benderlioğlu gibi oyuncular yeniden bir araya geliyor

Filmin konusu şöyle: Yeraltı dünyasının ünlü isimleri eşleriyle birlikte bir yaz tatiline çıkarlar. Tatilde başlarına olmadık olaylar gelir. En büyük korkuları bunları dizinin baş karakteri Hızır Çakırbeyli’nin duymamasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal